Коаліція потекла. А Шокіну потрібно зняти депутатський захист

ПОЛІТИКА
06.05.2015, 08:59
Коаліція потекла. А Шокіну потрібно зняти депутатський захист

Українські органи прокуратури продовжують залишатися інструментом в руках вітчизняних можновладців. В черговий раз цю істину, що набила оскому,днями підтвердив лідер парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко, який заявив, що найближчим часом за поданням ГПУ готується зняття недоторканності з 7-ми нардепів. Це ж підтвердив і віце-спікер парламенту Андрій Парубій, який відзначив що, дійсно, така процедура розробляється на Різницькій, але офіційних документів в апарат Ради поки не надходило. У керівництві ж Генпрокуратури поки, по суті, відмовчуються, дипломатично підкресливши, що дана тема «ще не обговорювалася». Тобто, фактично підтверджують - ГПУ лише інструмент в рамках політичнихігор груп впливу при спробах переформатувати коаліцію.

Медійною тусовкою сигнал про підготовку зняття недоторканності був сприйнятий "на ура", політики та експерти всерйоз заговорили про намічений розкол парламентської коаліції, адже в списку «на виліт» значаться не тільки опозиційні депутати, а й недавні союзники провладного режиму.

Перспектива стати в один ряд з «простими смертними»

Розмови про безпрецедентний випадок для українського політикуму, коли зняття недоторканності з депутатів носить, без перебільшення, груповий характер, почалися з вищевказаної заяви Юрія Луценка, зробленої ним журналістам в кулуарах Ради 22 квітня. Висловився Юра-Картавий вельми категорично: «На столі у генпрокурора - представлення зняти недоторканність з семи нардепів». При цьому, назвати прізвища «щасливчиків», які потрапили «під прес» ГПУ, нинішній найближчий соратник президента Порошенка тоді відмовився. Мовляв, уже до кінця тижня самі все дізнаєтеся з вуст керівництва Генпрокуратури. Прийшла п'ятниця, і незважаючи на анонс візиту генпрокурора до парламенту, Віктор Шокін в будівлю під куполом так і не прийшов.

Заступник голови ГПУ Володимир Гузир раніше заявив, що прізвища парламентаріїв, з яких нібито планується зняти недоторканність, «не обговорювалися ані ним, ані Генпрокурором». Всі вже було подумали, що Луценко «набуровив зайвого» перед представниками ЗМІ, вставши не з тієї ноги після чергового похмілля. Ан-ні! Вже 23 квітня слова колишнього головного міліціонера країни підтвердив віце-спікер Андрій Парубій. За словами заступника голови Верховної Ради, прокурорські таки готують подання на зняття «імунітету» з 7-ми нардепів, але документи в парламент, який відповідно до закону має проголосувати за позбавлення недоторканності, ще не надходили. При цьому Парубій також відмовився назвати конкретні прізвища депутаов.

Втім, те, що не зробили депутати, очевидно не бажають завчасно «палити» своїх колег, здійснили журналісти. Так, журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook повідомив, що Генпрокурор Віктор Шокін підготував на розгляд Верховної Ради запити на зняття депутатської недоторканності з нардепів-членів парламентської коаліції Андрія Денисенка, В'ячеслава Костянтинівського, Андрія Лозового, Ігоря Мосійчука та Сергія Мельничука. Крім того, депутатський імунітет нібито планують забрати у двох представників «Опозиційного блоку» - Михайла Папієва та Сергія Клюєва.

Остаточно розкрутив маховик, що почала булавже затухати, сенсації про позбавлення недоторканності ряду парламентаріїв, нардеп і радник голови МВС Антон Геращенко. Основний «ментовський» спікер країни, коментуючи дану інформацію, спочатку висловив вельми популістське і донезмоги заїжджене «переконання» в тому, що, мовляв, якщо народний депутатУкраїни, президент, прем'єр-міністр, суддя чи прокурор порушив закон, то він повинен понести за це відповідальність.

Але все ж головним лейтмотивом його «виступу» перед журналістами на цю тему була заява про те, що у випадку, якщо в числі депутатів, з яких будуть ініціювати зняття недоторканності, чи не буде Сергія Капліна, який у листопаді минулого року вчинив хуліганські дії, прорубавши сокирою двері мера Полтави, то він буде вважати дії Генеральної прокуратури політично заангажованими.

Таким чином, автоматично «щаслива сімка» нардепів, перед якими замаячила перспектива сісти на лаву підсудних нарівні з простими смертними, перетворилася на «велику вісімку». Ну а Антоша поставив перед ненависною усіма ментами прокуратурою, свого роду, умову - не «загребете» ще й Капліна, значить, продалися ви там всі у себе на Різницькій з потрохами! Правда, чиє політичне замовлення, в такому випадку, буде виконувати ГПУ, радник голови МВС дипломатично промовчав...

Разом з тим, інформацію про плановане зняття недоторканності з депутатів Андрія Лозового та Ігоря Мосійчука підтвердив і лідер «Радикальної партії», куди входять вищеназвані парламентарі, Олег Ляшко. Він безпосередньо назвав ці події спробою розвалу коаліції. Мовляв, ГПУ не є слідчим органом. Разом з тим, її глава Шокін щодня перебуває на Банковій і отримує прямі вказівки і доручення від Президента. І впавши в істерику, влаштував шоу зі складанням із себе повноважень координатора коаліції.

Список "щасливчиків"

Андрій Лозовий

В той же час, вищеназваний Ляшко зазначив, що ГПУ «безпідставно» звинувачує нардепа Андрія Лозового у побитті голови сільради селища Коцюбинське в Київській області, що сталося на початку поточного місяця.

Тоді нардеп- «радикал» з'явився до місцевої влади Коцюбинського з вимогою виділення земельних ділянок для учасників АТО, на що отримав мотивовану відмову: мовляв, ділянок тут немає ні для кого. Після цього нібито і зав'язалася бійка, в результаті якої Лозовий мав намір кулаками навчити «любити батьківщину» чиновників сільради.

Між тим, сам Андрій Лозовий, на відміну від свого партійного лідера Ляшка, поки ніяк не коментує інформацію про наміри прокуратури «віджати» у нього одне з основних депутатських благ в нашій країні.

Ігор Мосійчук

А ось ще один «радикал» - одіозний нардеп Ігор Мосійчук вже пов'язав роботу ГПУ з модним нині в українському політикумі визначенням - «рука Кремля».

Чи «пошиють» справу в українських правоохоронних органах, поки неясно. Тим не менш, реакції на серйозні звинувачення нардепа з боку ГПУ, щодо виконання «замовлення» з боку керівництва сусідньої країни, поки не послідувало ніякої.

Тим часом «вілолюстратор» Ляшко повідав, що Мосійчука звинувачують у ... пограбуванні і мародерстві, вчиненому ним влітку минулого року під виглядом «звільнення» Маріуполя від сепаратистів. Тоді нинішній нардеп нібито обіймав посаду заступника командира батальйону«Азов». Сам Мосійчук дипломатично замовчує про висунуті йому офіційні звинувачення з боку правоохоронців. Хоча на самому початку історії з мародерством і зовсім висував версію, що відеозапис «його пригод» - монтаж ...

Цікаво, що на початку поточного місяця нардеп вже звертався з відкритим листом до Порошенка з проханням «захистити його громадянські права як людини і як політика від переслідування співробітниками Служби безпеки та Генеральної прокуратури України».

В'ячеслав Константиновський

В'ячеслав Константиновський, нардеп від фракції «Народний фронт», за його ж визнанням, дізнався про плани ГПУ щодо себе з інтернету. «Мені самому цікаво, в чому ж я винен. Поки нічого не знаю », - прокоментував він журналістам.

У той же час, він припустив, що заяви про можливе позбавлення його недоторканності - це бажання чинити тиск на фракцію, з метою «продавити» ухвалення Закону «Про прокуратуру». Крім того, на його думку, такі заяви могли з'явитися і через те, що народний обранець свого часу особисто підписав звернення депутатів про відставку екс-генпрокурора Віталія Яреми і відкрито висловлювався «з приводу його життя в палаці». Яким боком образа на колишнього генпрокурора співвідноситься з намірами нинішнього керівництва відомства, який продав «Роллс-ройс» нардеп, зрозуміла справа, пояснити не зміг ... Як і той факт, що за відставку Яреми підписалися понад 100 парламентаріїв, але проблеми з ГПУ почалися тільки у Костянтинівського...

Сам він, як з'ясувалося, не такий вже «білий і пухнастий», яким він себе намагається представити. Адже в минулому його ім'я неодноразово пов'язували з міжнародним злочинцем Семеном Могилевичем,який нині живе в Росії, в банду якого, за твердженнями кримінального авторитета Леоніда Ройтмана, разом зі своїм братом-близнюком Олександром, входив і наш герой під кличкою «брат Карамазов».

Зовсім недавно, 15 квітня, Костянтинівський досить «яскраво» засвітився в селі Погреби Броварського району Київської області. У цьому досить мальовничому місці щосили йде нелегальний видобуток піску, намивають в акваторії Дніпра. Яке ж було здивування співробітників прокуратури і СБУ, а також громадських активістів, що приїхали на місце незаконного надрокористування,коли вони побачили тут «брата Карамазова» у супроводі людей характерної зовнішності, яких в останні два роки прийнято називати в нашій країні «тітушкамі». Костянтинівський повів себе досить агресивно, вимагаючи від прибулих пред'явити йому документи «на тій підставі, що він народний депутат України», а також став перешкоджати документуванню факту злочинної діяльності.

У кінцевому рахунку, нардеп таки показав своє справжнє обличчя, що прямо підтверджує його рід діяльності в США на початку 90-х років: вставши в позу гопника, Костянтинівський, перед почавшим було читати йому моралі активістом, заявив, що краще «нехай прийдуть і посо ... ут ». Ось такі люди представляють команду прем'єра Яценюка!

У 2013 році журнал «Фокус» оцінив стан В'ячеслава Костянтинівського в 355 млн. доларів, віддавши йому 44 місце в рейтингу 200 найбагатших українців. Тому не дивно, що сьогодні його називають одним з «гаманців» партії прем'єра Яценюка «Народний фронт», нардепом від якої і став столичний бізнесмен на минулих парламентських виборах.

Андрій Денисенко

Ще один фігурант «списку на виліт», народний депутат Андрій Денисенко, не так давно залишив лави «Блоку Петра Порошенка» на знак протесту проти відставки губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського, зазначив, що зняття недоторканності з нього - це ніщо інше як «дріб'язкова помста»з боку Адміністрації президента і особисто Порошенко за його вихід з пропрезидентської політсили. Депутат упевнений, такими методами голова держави намагається відродити режим свого побіжного попередника Януковича.

«Те, що ми сьогодні бачимо, це спроба брутальним способом показати, хто в домі господар, переламати хребет саме тим депутатам, які принципово виступають проти того згубного курсу, який в останні тижні взяв Петро Олексійович», - заявив Денисенко представникам ЗМІ. Це офіціоз. А тепер подивимося кринімальную сторону історії.

Як повідомлялося раніше, помічник Андрія Денисенка Денис Гордєєв в березні цього року скоїв вбивство офіцера СБУ недалеко від міста Волноваха на Донеччині. За офіційною інформацією, офіцер СБУ був убитий при затриманні трьох фур контрабанди, які бандити об'їзними дорогами, минаючи блокпости українських силовиків, прикриваючись посвідченнями Правого сектора і однієї з дніпропетровських охоронних фірм, намагалися переправити на територію терористичної ДНР. Фактично, причина вбивства полягала в тому, що СБУ почала активно «відсувати» хлопців із батальйонів Коломойського від контролю за контрабандою в цьому регіоні. На зміну їм прийшли есбешники, але на цьому суперечності щось не закінчилися. В результаті таких «терок» у боротьбі за канали збуту, Гордєєв і «поклав» СБУ-шника.

Голова спецслужби Валентин Наливайченко тоді поспішив зробити акцент на тому, що злочин скоїв саме помічник опального нардепа. При цьому, сам Денисенко визнав цей факт, заявивши, що Гордєєв був затриманий правоохоронцями за його активної участі. У той же час, поки остаточно неясно, що будуть «ліпити» в ГПУ Денисенко - причетність до цього злочину або ж що-небудь інше. Але враховуючи позицію нардепа до влади, як кажуть, була б людина, а стаття знайдеться!

Сергій Мельничук

А ось розмови про звинувачення ГПУ на адресу нардепа і екс-комбата батальйону «Айдар» Сергія Мельничука з'явилися місяць тому. Тоді вперше про це заговорив депутат і журналіст Мустафа Найєм. У відповіді на запит Найєма на адресу ГПУ, Управління з розслідування корупційних злочинів, вчинених службовими особами, які займають особливо відповідальне становище Генпрокуратури, повідомило, що стосовно Мельничука проводиться досудове розслідування за фактом залучення бійців «Айдара» до викрадення директора ДП «Укрспирт» Михайла Лабутина.

Сам Мельничук, намагаючись виглядати чесним і прозорим, тоді заявляв про готовність скласти депутатський мандат і повернутися на східноукраїнський фронт як комбат. Однак пізніше, зваживши всі «за» і «проти», парламентарій відверто заявив, що йому погрожували арештом, тому він «поки залишиться народним депутатом».

При цьому, на початку березня екс-комбат вийшов зі складу Радикальної партії, приєднавшись до парламентської групи олігарха Ігоря Єремєєва. Приводом виходу з лав «Ляшківців» Мельничук назвав незгоду з політикою фракції. Справа дійшла навіть до бійки комбата зі своїм колишнім політичним шефом. Тоді, пояснюючи причини бійки з Ляшком, нардеп сказав, що нібито лідер «радикалів» намагається змусити Мельничука скласти мандат, оскільки у нього вже є кандидатура, яку він хоче «просунути» на місце комбата.

Михайло Папієв

Якщо ж "під роздачу" потрапили депутати з провладної більшості, то опозиціонерам, як кажуть, сам бог велів. Зокрема, мова йде про нардепа з «Опозиційного блоку», екс-міністра соціальної політики та губернатора Чернівецькій області Михайла Папієва. На початку березня прокурор Чернівецької області Микола Якимчук зробив заяву, що слідство у кримінальному провадженні, в якому Папієв проходить в якості обвинуваченого, встановило факти перешкоджання колишнім губернатором Буковини здійсненню виборчого права в ході виборчої кампанії 2012 року.

За інформацією облпрокурора, слідством встановлені неодноразові випадки публічних закликів голосувати за кандидата в нардепи, висунутого на з'їзді Партії регіонів, в ході робочих поїздок в населені пункти області.

Пізніше нардеп Максим Бурбак повідомив, що зареєстрував відповідні депутатські запити до ГПУ щодо дій екс-голови облдержадміністрації Михайла Папієва. І ось, мабуть, такі запити подіяли - сьогодні Папієв у списку «великої вісімки». У той же час, сам нардеп ніяк не коментує ситуацію навколо своєї особистості.

Сергій Клюєв

Колега Папієва по «Опозиційному блоку» також опинився в числі тих, хто в недалекому майбутньому ризикує опинитися без депутатського «імунітету». Мова йде про Сергія Клюєва - брате екс-глави Адміністрації Президента Януковича Андрія Клюєва. Відбувається це на тлі того, що ще в лютому глава ГПУ Віталій Ярема заявляв, що у нього «немає конкретних матеріалів проти Клюєва».«Як тільки правоохоронними органами будуть надані прокуратурі матеріали про причетність їх до скоєння конкретних злочинів, вони будуть негайно розслідувані і передані в суд", - сказав тоді Генпрокурор.

Відзначимо, що на адресу братів Клюєвих неодноразово лунали звинувачення у відмиванні грошових коштів за кордоном. Зокрема, через австрійську фірму Activ Solar, яка належить Сергію Клюєву. У той же час прес-служба нардепа на початку поточного року поширила заяву про те, що подібні твердження не мають під собою жодної підстави. А в поточному місяці «гнати хвилю» почав нардеп-журналіст Сергій Лещенко, який заявив, що ситуація із залученням Клюєва до кримінальної відповідальності «дещо затягнулася». Тоді ж, за твердженнями Лещенко, він звернувся до Віктора Шокіна з питанням: залучаємо Клюєва до відповідальності чи ні? «Сивий вовк» видимо послухав «пропозицію» і цілком можливо, що Клюєва таки «притягнуть».

Сергій Каплін

Ну і замкне список, як ми вже говорили, за «наводкою» радника глави МВС Антона Геращенка, нардеп від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Каплін. Хоча, варто зазначити, що даний персонаж і не фігурував у так званому «списку Бутусова».

Тим не менш, в словах Геращенка про притягнення до відповідальності провладного депутата є частка правди. Бо діє він часто, як кажуть бандити, «по- беззаконню». Так, не встигнувши отримати мандат нардепа восени минулого року, він «зачубився» з мером Полтави Олександром Мамаєм.

Відомство Шокіна опинилося між «двох вогнів»

Інформація про зняття депутатської недоторканності з нардепів, як ми вже говорили, супроводжується висловлюваннями політиків про спроби розвалу парламентської коаліції. Завсідники вітчизняної політкухні відразу зрозуміють, що це неспроста, адже останнім часом все частіше стали звучати розмови про можливу відставку уряду Арсенія Яценюка в найближчій перспективі.

І розколоти коаліцію на «своїх» і «чужих» якраз вигідно президенту Порошенку, який, використовуючи ГПУ як інструмент, остаточно «доб'є» своїх недавніх політичних союзників. При цьому, мета Шоколадного Петра проста - маючи контрольовану парламентську більшість, у разі відходу Яценюка, вже він буде диктувати всій решті частини Ради кандидатуру нового глави Кабміну.

Звертає на себе увагу і той факт, що за часів «чесної» влади народні обранці вкусили такий плід «демократії», за який в дійсно правовій державі вже давно б вирушили за грати. Про це свідчать вищенаведені факти правопорушень, а найчастіше, і злочинів, в яких фігурують імена нардепів. Справедливості заради відзначимо, що в часи «папередніков» з числа клану Януковича - Азарова, парламентарії вели себе «скромніше».

Втім, як стверджує адвокат Анатолій Башловка, швидше за все, голосувати за зняття недоторканності зі своїх колег ніхто в парламенті не буде. Причина проста - «імунітет» пропонують зняти у тих представників фракцій і груп які до недавнього нещадно знищували один одного, а тут раптом з'явилися в одному списку. На думку Башловки, ніщо так не об'єднує, як почуття швидкого кінця. «Відмінна конструкція для того, щоб ніхто не проголосував за зняття недоторканності ... І всі зберегли своє обличчя».

До того ж, неясна і кінцева позиція ГПУ з даного питання. Адже відомство Шокіна виявилося між двох вогнів. По-перше, про злочинні діяння, скоєні нардепами у відомстві просто не могли не знати раніше, що, в свою чергу, викличе справедливе питання громадськості: а раніше-то куди дивилися? По-друге, враховуючи те, що ГПУ перетворилася фактично в філіал Банкової, тут просто не можуть не виконати команду «Фас!» Від свого патрона Порошенко.

Кому в підсумку «слати привіт»?

Поки наш доблесний генеральний думає, як йому чинити, все рухається в напрямку осінніх дострокових виборів до парламенту. Інакше з таким розкладом і «заповзяттям» (спасибі за барвистість української мови), з яким ведеться боротьба за спроби переформатувати коаліцію, де кожна група хоче «вирвати» своє, нинішній склад довго не протягне.

Важливу роль у цьому відіграв Беня зі своїми парламентськими холуями, які прийняли стратегічно важливе для себе рішення об'єднатися з псевдорадикалами Ляшка, через що можуть отримати «індульгенцію» від зазіхання на їх роботу в парламенті Мосійчук та Лозовий. Що один з Адміністрацією вже перешіптується, що другий. Денисенко ж проявив лояльність до Бені найвищого рівня, вийшовши з БПП, а значить, залишиться.

«Лякалки» від Народного Фронту позбавлення недоторканості«Опозиційної блоку» теж не особливо страшні: хто зараз закордоном, хто готовий туди податися, так і не отримавши індульгенції. Але в цілому, вони розраховують на дострокові вибори, бо спроби зняти недоторканність зараз мають на меті лише відібрати їх бізнес.

Власне, «Народний фронт» знайшов в особі Костянтинівського "цапа відбувайла", бо той заліз (як ми пам'ятаємо з відео) не в свою пісочницю. І як тільки минув момент можливого зняття недоторканності з «Карамазова», то пішли в один день заяви від нардепів Левуса-Висоцького та іншої братії про порушення справ по «вишкахБойка» і безпосередньо на Фірташа і Льовочкіна у «справі Інтера». Справи - суто для перевірки викладених заяв, але ідею донесли. Бо кийок, яким є можливість зняття недоторканності,в руках у Порошенка, хлопці вирішили відібрати, ну і нехай, що ідея-«фікс» їх - повний абсурд. У країні безладу «по-новому» і це пройде.

У зв'язку з цим виниає кілька запитань:

- Як довго Генпрокуратура в нашій країні буде використовуватися в політичних «терках» для задоволення амбіцій вищих держчиновників? Невже таке місце правоохоронному органу відводиться в рамках реформи відомства?

- Чи прояснять нарешті на Різницькій свою позицію з приводу нібито наявного подання ГПУ парламенту про зняття недоторканності з 7-ми нардепів? Або ж у прокуратурі чекають остаточної відмашки Банкової?

- Чому прокурорські не застосовують санкції до ряду народних депутатів, обвинувачених у правопорушеннях раніше, адже більшість парламентаріїв «завинили» не вчора і не сьогодні, або не було відповідного «замовлення»?

Коаліція потекла. А Шокіну потрібно зняти депутатський захист_1

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Володимир Зеленський зі своєю командою «ефективних менеджерів» прирікають народ на зубожіння, а державу на руїну. Такий був план Кремля.
13:45
Політика
Бездіяльна послиця Ірина Венедіктова не має наміру захищати співгромадян. Очевидно, що на це вона отримала наказ згори — з Офісу пРезидента.
06:09
Політика
Сучасному вітчизняному Мойсею, що водить «слуг обраного народу» степами України, співають осанну на Заході. За гроші славлять Андрія Єрмака.
вчора, 19:24
Політика
ДОТ Жумаділова замість економії накупив для ЗСУ сухпайки дорожче на 25%, ніж та сама їжа в Нацгвардії та ГУР.
вчора, 17:25
Політика
Ізраїльські військові просунулися вглиб території Сирії, танки терористів ЦАХАЛу помічені за 25 кілометрів від Дамаска
вчора, 15:25
Політика
Найбільша кількість депутатів, які склали повноваження, серед «Слуги народу».
вчора, 11:46