«Не від мови залежить те питання, яке ми досягаємо. Я не приховувала, що народилася на Сході і мені легше говорити російською», - відповіла Королевська одному з журналістів щодо її мовного вибору.
З-поміж публічних виступів депутатки впродовж 2011-2016 років, промови українською ( і ті «азірівською») мовою трапилися лише лічені рази.
Виступ Королевської на «Парламентському телеканалі «Рада» від 18.03.2016 року. Мова - російська.
Виступ у Кривому розі 20 липня 2011 року. Мова - російська.
Королевська як дерслужбовець свідомо не дотримувалася Закону «Про державну службу» та порушувала статтю 10 Конституції України:
«Державною мовою в Україні є українська мова».
Цікаво, що Королевська ввійшла в «Опблок» зі сімейним підрядом. Юрій Солод, чоловік депутатки, член «Опозиційного блоку», зареєстрований за мажоритарним округом № 47 у Слов’янську, Донецької області.
У своїй передвиборчій програмі Солод наголошував, що йде у Верховну Раду, щоби виконати справу Олексія Азарова, сина екс-прем’єр міністра Миколи Азарова з команди Віктора Януковича.
Тобто, Солод хоче повернути вплив «ДНР» у мирний і підконтрольний Україні Слов’янськ? Мабуть, «батя» таки планує колись повернутися і шукає собі місце під резиденцію.
Щоби пролізти у ВР, Солод використовував перевірений «ригівський» метод – підкуп.
Наразі сім`я Солода-Королевської входить до «Опблоку» у своєму повному складі.
У Слов’янськ подружжя приїжджало, зокрема, на зимові свята. Роздали дітям «конфети», у черзі за якими між батьками виникали чвари й сутички. Привітали всіх «па русски» та благополучно поїхали назад до столиці. Так би мовити підготували ґрунт для подальшої діяльності у "своєму регіоні".
Зазначимо, Верховна Рада України 10 грудня 2015 року ухвалила Закон № 2490 «Про державну службу». Згідно з ним державні службовці зобов’язані використовувати винятково державну мову під час виконання своїх посадових обов’язків, не допускати дискримінацію державної мови і протидіяти можливим спробам її дискримінації. Про це йдеться у статті 8 пункті 5 закону.
Президент Петро Порошенко підписав Закон. Він набуде чинності з 1 травня 2016.
Відповідь надати у встановлений Законом термін у засобах масової інформації чи безпосередньо на нашу адресу.