Криклій хоче регламентувати роботу таксі: що чекати громадянам?

11.08.2020, 12:24
Криклій хоче регламентувати роботу таксі: що чекати громадянам?
Фото: Radioclub

На сайті Міністерства інфраструктури з’явився проєкт, який має врегулювати перевезення.

Міністерство інфраструктури підготувало законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання діяльності з надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі та легковими автомобілями на замовлення». Текст проєкту розміщено на сайті міністерства.

«Наразі в Україні працює багато служб таксі. За останніми підрахунками кількість людей, які здійснюють перевезення пасажирів на таксі, сягає 220 тисяч, що становить 1,1% від економічно активного населення країни. При цьому, зауважу, левова частка перевізників надають послуги незаконно, оскільки не мають ліцензії або не зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності. Їх кількість сягає 98%.

Щорічний оборот ринку внутрішніх перевезень на таксі та легковими автомобілями на замовлення становить близько 40 млрд гривень на рік. За весь час існування служб таксі бюджет України недоотримував величезні кошти й продовжує відчувати дефіцит. Новий законопроєкт має виправити цю ситуацію і вивести ринок пасажирських перевезень із тіні», — написав міністр інфраструктури Владислав Криклій на своїй сторінці у Facebook.

Новації від чиновників

Пропонується:

- Скасувати ліцензування для внутрішніх перевезень пасажирів на таксі та легковими автомобілями на замовлення і заміну його на повідомлення про початок такої діяльності;

- Ведення діяльності у сфері перевезень пасажирів на замовлення на основі патенту, який можна придбати строком на один місяць або рік;

- Для пасажирів — обов’язкове страхування, це, як вважають автори, веде до зростання якості послуг та підвищення безпеки.

Передбачена «Рейдова перевірка – перевірка транспортних засобів автомобільних перевізників на маршруті руху (перевірка на дорозі) у будь-який час з урахуванням інфраструктури (автовокзали, автостанції, автобусні зупинки, місця посадки та висадки пасажирів, стоянки таксі і транспортних засобів, місця завантаження та розвантаження вантажних автомобілів, контрольно-вагові комплекси та інші об’єкти, що використовуються для забезпечення діяльності автомобільного транспорту)».

Крім того, особа не зможе надавати послуги перевезення, якщо її дані не внесені в реєстр перевізників.

Думки експертів

Наша влада, як вже стало зрозуміло, за західним досвідом прагне взяти все під контроль, особливе те, де можна нагріти руки. Існує приказка: «якщо у чоловіка справи йдуть погано з роботою і грошима, він іде в таксисти, або в рієлтори».

Про рієлторську діяльність раніше вже вносили законопроєкт тепер черга дійшла до таких. І дійсно в Україні – це хоч і не надто престижна робота, але така, що може допомогти людині вижити, бути додатковим доходом.

Позитивним є й те, що таксисти мають вільний графік і не сидять в офісі, чим їх важко зловити на їхній діяльності чиновникам-контролерам. Вже чимало людей висловили невдоволення цих проєктом. Експерти вказують, що цим законом дозволяється возити людей кому попало, хто купить патент.

Звичайно і зараз водієм таксі може бути особа, яка купила права, або погано водить. Проте в разі схвалення змін, за це доведеться ще й платити. А це вже точно вдарить по громадянах. Оскільки вартість патенту буде включена у вартість перевезень.

Також законотворці не врахували, що у різних містах серед таксистів різні заробітки. Не можна порівняти рівень доходу і вартість перевезень, наприклад, у Шишках з Полтавою, а тим паче з Києвом! А тому плату за перевірки, патент варто б було диференціювати.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Політика
"Президент Голобородько" із трибуни Верховної Ради закликав народних обранців санкціонувати переформатування Кабінету міністрів.
04.11.2021, 12:12
Опінії
На кого насправді працює чинний український уряд: на себе, на народ чи все ж на ворога?
07.08.2021, 16:45
Політика
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль домовився з головою Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо про нові вектори співпраці.
24.03.2021, 10:24
Новини
Кабінет міністрів активізував секторальну інтеграцію з Європейським союзом у межах виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
08.03.2021, 08:02
Економіка
Уряд України під час свят активізував підготовчі заходи для роздержавлення низки підприємств.
25.12.2020, 09:01
Політика
Передбачається, що додаткові обмеження діятимуть з 14 листопада.
11.11.2020, 15:49