Медіарух вимагає від «правоохоронних органів» не ховатися і відповісти хто вбив Шеремета
В журналістській спілці відзначили брак публічності та прозорості в діяльності поліціянтів.
Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» вимагає від правоохоронних органів відповіді, хто є замовниками і виконавцями вбивства Павла Шеремета та яким був їхній мотив.
Про це йдеться у заяві медіа-організації опублікованій на шпальтах «Детектор медіа».
«Сьогодні, 20 липня 2020 року, виповнюється чотири роки з дня показового і жорстокого вбивства журналіста Павла Шеремета, що сталося в центрі Києва. Питання, хто вбив Павла, досі залишається без відповіді», – йдеться у заяві.
В організації відзначили недостатню публічність і прозорість правоохоронних органів та вимагають «не ховатися від журналістів, а прозоро коментувати перебіг слідства, та звітувати перед суспільством».
«Ми вимагаємо конкретних дій, а не політичних заяв. Вимагаємо справедливості для нашого колеги, журналіста Павла Шеремета», – заявляє Медіарух.
Нагадаємо, справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було.
У 2019 році поліціянти затримали підозрюваних у вбивстві: військову Яну Дугарь, волонтера Юлію Кузьменко та військового й музиканта Андрія Антоненка.
Але версія причетності їх до вбивства з самого арешту виглядає недоречною, враховуючи, що слідство не надало переконливих доказів.
Зазначається, що Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» започатковано 5 лютого 2019 року.
Першими підписантами меморандуму Медіаруху стали «UA: Перший», «Українське радіо», «Громадське радіо», ІА «Укрінформ», ІА «Інтерфакс-Україна», Liga.net, «Дзеркало тижня. Україна», «Новое Время», «Цензор.нет», 5 канал, «Український тиждень», Opinion, низка регіональних медіа, громадські організації Незалежна медійна рада, «Детектор медіа», Інститут масової інформації, «Інтерньюз Україна», Центр демократії та верховенства права, Фундація «Суспільність», Незалежна асоціація телерадіомовників, «Донецький інститут інформації», «Інститут демократії імені Пилипа Орлика», Центр прав людини Zmina та інші організації, окремі журналісти — загалом понад 70 учасників.
Вступити до Медіаруху або підтримати його можна, звернувшись до координатора Вадима Міського: vadim.miskyi@gmail.com.