Недовго музика грала, або Самодуру Роману Трубі – «труба»!

Недовго музика грала, або Самодуру Роману Трубі – «труба»!

Верховна Рада не встигла на пленарному засіданні у п'ятницю, 15 листопада, завершити розгляд законопроекту про перезапуск Державного бюро розслідувань (ДБР), однак деякі поправки до нього все-таки ухвалила.

Після того, як депутати ухвалять закон і він набуде чинності, директор ДБР втратить повноваження і розпочнеться процес перезапуску цього органу.

Народні депутати в п'ятницю розпочали розгляд у другому читанні президентського законопроекту про Державне бюро розслідувань щодо удосконалення його діяльності і розглянули частину поправок, повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Державне бюро розслідувань змінює свій статус із центрального органу виконавчої влади, який здійснює правоохоронну діяльність, на державний правоохоронний орган.

Друге – директору ДБР надаються повноваження для одноосібного прийняття рішень і несення всієї повноти відповідальності за результати діяльності ДБР.

Третє – посилення контрольної функції парламенту, зокрема Верховна Рада за результатами звіту голови ДБР за календарний рік може визнати роботу директора органу незадовільною, що може спричинити за собою звільнення з посади.

Четверте – з метою забезпечення розслідування справ Майдану передбачається можливість переведення слідчих прокуратури і прокурорів, які розслідували справи Майдану, до ДБР без обов’язкового проведення конкурсу», – розповів голова парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський під час обговорення законопроекту.

За словами Монастирського, з огляду на суттєву зміну повноважень директора Держбюро розслідувань і зміну статусу цього органу з дня набуття чинності цим законом припиняються повноваження нинішнього голови ДБР Романа Труби та його заступників і розпочинається процес із перезапуску органу.

За інформацією LB.ua, депутат Тарас Батенко поставив цю правку на підтвердження і її підтримали 259 народних депутатів.

Депутати продовжать розгляд законопроекту наступного пленарного тижня (3-6 грудня).

Джерело

Громадський активіст, м. Полтава

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
У березні 2014 року відбувалася окупація Криму і починалася російська агресія на сході України.
11:28
В цю суботу в Сочі зустрінуться президенти Російської Федерації та Республіки Білорусь.
09:50
Влада, того не очікуючи, вивела на чисту воду та загострила увагу суспільства до земельних відносин, до корупції в земельній сфері і до тіньового використання земель.
09:26
Профспілки Полтавщини, які все ще є найбільшою громадською організацією і чия структура партійним штабам лише сниться, об'єднують близько 200 тисяч членів. У низці галузей ведуть активний соціальний діалог, зберігаючи вплив і авторитет в трудових колективах. В багатьох сферах профспілкові організації тримаються на плаву за інерцією, десь їхні справи справді кепські.
08:54
Просимо до експерименту, панове. Ось вам номер абонента Водафоне Зеленського Володимира Олександровича: 050 321 55 64. Телефонуєте? І що? А те, що ви – не Скабєєва.
вчора, 20:52
Верховна Рада прийняла у другому читанні президентський законопроект щодо «вдосконалення діяльності Державного бюро розслідувань».
вчора, 17:51