Загальна чисельність “миротворчих сил” ОДКБ – близько 36 000 осіб.
Організація договору про колективну безпеку (ОДКБ) відправляє в Казахстан так звані “Колективні миротворчі сили”.
Як написав у себе у Facebook прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян (виконує роль голови Ради колективної безпеки ОДКБ) таке рішення – відповідь на прохання президента Казахстана Касим-Жомарта Токаєва.
Заявлена причина майбутньої інтервенції – “загроза національній безпеці та суверенітету Республіки Казахстан, викликана, в тому числі, втручанням ззовні”.
Згідно з офіційними даними, загальна чисельність “миротворчих сил” ОДКБ – близько 36 000 осіб.
До складу Колективних миротворчих сил може бути включений військовий, міліцейський (поліцейський) та цивільний персонал, з якого формуються:
– Об’єднане командування;
– бойові частини (підрозділи);
– група військових спостерігачів;
– підрозділи міліції (поліції);
– частини (підрозділи) бойового, технічного та тилового забезпечення;
– інші органи та підрозділи, що забезпечують виконання поставлених завдань.
Раніше президент Казахстану звернувся по допомогу до ОДКБ. Він заявив про повідомив про «міжнародних терористів», які атакували країну. За словами Токаєва «терористичні банди захоплюють великі інфраструктурні об’єкти».
Він додав, що терористичні банди, що діють у Казахстані, пройшли підготовку за кордоном, і їх можна вважати міжнародними. Тому, за словами президента країни, «їх напад на Казахстан можна і слід розглядати як акт агресії».
Він зазначив, що під Алмати триває бій із повітряно-десантними підрозділами Міноборони Казахстану.
В країні тривають наймасштабніші за останні 30 років протести, які спалахнули після підвищення цін на скраплений газ. Протестувальники перейшли до політичних вимог і вимагають перезавантаження влади в Казахстані, яка фактично не змінювалася з часів створення республіки.
В ОДКБ входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія та Таджикистан. Фактично організація підконтрольна Кремлю.