Окупанти бідкаються, що ЗСУ використовує нові дрони-камікадзе, які атакують роєм

ВІЙНА
21.11.2022, 14:27
Окупанти бідкаються, що ЗСУ використовує нові дрони-камікадзе, які атакують роєм

Таємничі українські дрони-камікадзе можуть атакувати цілі на відстані, як мінімум, у 70 км

Збройні Сили України вперше атакували позиції московії за допомогою нових дронів-камікадзе.

Ці дрони летять у рої та несуть близько 2 кг вибухової речовини з уражаючими елементами.

Як мінімум про це заявляє ординське пропагандистське ЗМІ ТАСС, стверджуючи, що вони здійснюють політ на наднизькій висоті зі швидкістю у 60 км/год, а для навігації використовується GPS.

При цьому був атакований об'єкт поблизу Мелітополя, який знаходить на відстані близько 70 км від поточної лінії фронту.

Звісно, якщо вірити рашистам, всі дрони вони позбивали, нібито навіть всі чотири, що не сильно корелюється з поняттям "рою". При цьому уламки лише одного були направлені на дослідження, які вже показали наявність японських та американських комплектуючих. При цьому виробництво дронів-камікадзе у московії все одно названо "кустарним".

Український баражуючий боєприпас RAM ІІ
Український баражуючий боєприпас RAM ІІ

Водночас навіть наявна інформація доволі цікава з огляду на можливі параметри нових дронів-камікадзе, що говорить про певні концептуальні речі. По-перше, корисне навантаження у розмірі близько 2 кг та дальність дії від 70 км говорить про габарити більші, ніж, наприклад у Switchable та мають бути більш подібні до польського Warmate.

Але більші за нього, через більшу бойову частину та дальність. Тобто, якщо використана аналогічна класична аеродинамічна схема, розмах крила близько 2 метрів або більше.

Warmate
Warmate

Також відсутність камер та єдиний засіб навігації у вигляді GPS прямо говорять про дешевизну дрона-камікадзе, який, у цьому випадку, можливо класифікувати, як літако-снаряд. А ось нібито невелика швидкість у 60 км/год цілком може бути пов'язана з економічним режимом двигуна для збільшення дальності, або малою потужністю мотора з огляду на вимогу здешевлення та/чи габаритів.

У будь-якому випадку поява такого виду озброєння у ЗСУ, з огляду на велику кількість приватних компаній та окремих фахівців, які з 2014 року вели розробку БПЛА, було цілком логічним та очікуваним після початку використання московією іранських дронів-камікадзе Shashed-136. Звісно й не виключено, що новітні дрони-камікадзе - чергова неоголошена допомога від союзників.

Джерело

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Деякі окупанти можуть швидко бігати, вправно ховатися й сяк-так маскувати свої позиції. Але це не рятує від помсти наших захисників.
06 грудня, 06:00
Війна
«Імітатори змін» у Генеральному штабі нарешті дослухалися окопних голосів. Тепер справа за досвідченими й загартованими у боях кадрами.
04 грудня, 21:40
Війна
Оператори вітчизняного комплексу цілодобово відточують майстерність у виявленні й нищенні ворога. Проте кількість росіян не зменшується.
01 грудня, 07:01
Війна
Кожен запуск гармати чи дрона — це мінус жива сила і техніка ворога. Кожен влучний удар — крок до нашої спільної перемоги.
25 листопада, 20:34
Війна
Ворог відчайдушно прагне зупинити наших воїнів дронами, — безрезультатно. Українські захисники успішно винищують російських окупантів.
25 листопада, 07:16
Війна
Дисципліна — фундамент будь-якої армії, що перетворює натовп озброєних людей, власне, у військо. Єдиноначальність — надбудова для керування.
12 листопада, 20:31