"Поле пшениці" у центрі Вашингтона в пам'ять про Голодомор в Україні

СВІТ
08.11.2021, 15:00
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: Фейсбук

Українці Америки не забувають про загиблих внаслідок Голодоморів українців.

Черговим свідченням того, що українські американці зберігають пам'ять про геноцид своїх предків, вчинений московсько-єврейською "більшовизною", меморіал жертвам українського Голодомору-Геноциду 1932-1933 років (Holodomor Memorial to Victims of the Ukrainian Famine-Genocide of 1932-1933), який був відкритий 6 років тому, 7 листопада 2015 р., у центрі Вашингтона.

Про цей меморіал розповідають на сторінці Diaspora.ua у ФБ.

Розмір монумента - 9 м, вага - 4 т. Він має вигляд масивного бронзового поля колосків.

На стіні Меморіалу зображене поле пшениці і напис англійською та українською мовами «Голодомор 1932–1933. У пам'ять про мільйони невинних жертв штучного голоду в Україні, спланованого та вчиненого сталінським тоталітарним режимом».

Важливо, що у назві Меморіалу, затвердженій урядом США, фігурує термін "Голодомор-Геноцид".

Скульптором цього монументу стала Лариса Курилас, яка має українське походження і мати якої пережила Голодомор.

Для створення меморіалу Л.Курилас провела велику підготовчу роботу.

Для достовірності зображення українських колосків вона як великий скарб привезла з Канади чотири снопи пшениці, потім робила цифрові фото колосків, аби згодом створити для меморіалу реалістичне пшеничне поле з бронзи.

На створення такого  меморіалу Ларису Курилас надихнули роботи київського архітектора та графіка початку ХХ ст. Василя Кричевського.

Історія створення монументу починається в 1983 р., коли українська громада США почала кампанію за визнання Конгресом США українського Голодомору 1932-1933 рр. Геноцидом.

І хоча це рішення Конгрес не ухвалив, кампанія ознайомила політичну еліту Вашингтона зі страшною сторінкою української історії.

А коли на початку 2000-х рр. Український конгресовий комітет Америки висунув ідею встановити пам'ятник жертвам Голодомору, конгресмени її підтримали.

У 2011 р. уряд України провів конкурс на спорудження меморіалу, в якому перемогла ідея «Поле пшениці» Л.Курилас.

13 жовтня 2006 р. Конгрес США ухвалив, а президент Джордж Буш завізував рішення про виділення землі під спорудження меморіалу.

Важливо, що Меморіал встановлено неподалік будівлі Конгресу, поруч із центральним вокзалом Вашингтона, через який до американської столиці щороку потрапляють мільйони людей.

У вересні 2012 р. проєкт отримав всі необхідні дозволи від американської влади. Залишалося знайти кошти.

Вирішальним став внесок одного з мільярдерів з України.

Церемонія закладення основи Меморіалу відбулась у грудні 2014 р.

Пам'ятник відливали в ливарні штату Пенсильванія «Laran Bronze».

Урочисте відкриття меморіалу відбулося 7 листопада 2015 року і стало подією співмірною із відкриттям пам'ятника Тарасу Шевченку у 1964 р. - зібралися близько 2 тисяч американців українського походження.

Участь у ній взяли 5-ий президент України Петро Порошенко (через відеозвернення) та його дружина Марина. 

Також на церемонії були присутні американські урядовці та представники дипломатичного корпусу, а також духовні, культурні й громадські діячі.

Водночас з відкриттям цього меморіалу у приміщенні Центрального вокзалу Вашингтона відкрилась виставка, присвячена Голодомору в Україні, яка викликала жвавий інтерес американської громадськості та гостей столиці США.

Читайте також:
Полтава
Вшанування пам'яті захисників важливе для плекання патріотизму у прийдешніх поколінь. Люди мають знати імена тих, хто поліг за нашу свободу.
15 квітня, 19:17
Війна
Він став першим українським воїном, який загинув у російсько-українській війні.
13 квітня, 08:50
Життя
Мирне співіснування — коли кожен удосконалюються на благо людства. При цьому не шукає винних, вміючи розуміти сприйняття світу іншими.
11 березня, 19:13
Полтава
Після проведеного громадського обговорення депутати міської ради ухвалили рішення про перейменування вулиць. Списки додаються.
10 березня, 10:24
Війна
Володимир Зеленський був проклятий його батьком за те, що убив Ярослава Журавля шляхом відмови йому в порятунку
09 березня, 11:00
Війна
На Аскольдовій могилі у Києві провели панахиду до роковин загибелі Героя України Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла
07 березня, 16:40