Полтавчанин став чемпіоном світу з кікбоксингу

ПОЛТАВА
16.12.2014, 14:05
Полтавчанин став чемпіоном світу з кікбоксингу

До редакції «ОБ» завітав тренер Азіз Эль Кардухи (спортивний клуб «КУККІВОН») разом зі своїм вихованцем Ашотом Хачатуряном, який нещодавно повернувся з Італії де виборов золото.

Полтаві є чим пишатися, свого часу «ОБ» навідувався до Спортивниго клубу КУККІВОН на тренування і залишились під гарними враженнями, а сьогодні ми мали змогу поспілкуватися з вихованцем Азіза Ашотом Хачатуряном, що став чемпіоном світу з кікбоксингу.

«Ашот - це один з найперших моїх учнів. Ми почали з ним займатися ще з його дитинства, з 5 років. Він ставав багаторазовим чемпіоном у багатьох турнірах по тхеквондо в Україні. Але сталось так, що 7-8 років тому йому довелось перекваліфікуватись у кікбоксинг, де він вже встиг досягти значних успіхів: кубок світу та 2 чемпіонату світу», - розповідає тренер Ашота Азіз.

Варто зазначити, що для Ашота це перші серйозні змагання після травми.

«Обстановка була досить важкою. Суперники сильні, мають гарну підтримку, а я до цього вже три роки через травму не брав участь у чемпіонатах на такому рівні. Але ми з тренером непогано підготувались, зважаючи на брак часу, 3 тижні в підсиленому режимі і ми змогли підтягнути швидкість, силу, реакцію і зрештою мені вдалось здобути перемогу», - ділиться враженнями Ашот.

Азіз говорить, що це було справжнє випробування для хлопця, адже по ньому було видно, що юнаку важко і боляче, але підтримка рідних та тренера допомогли йому пересилити це.

На фінал чемпіонату Ашот вийшов з дуже сильним суперником – азербайджанцем. Як говорить сам хлопець, найважчим був психологічний момент, адже в супротивника було те, чого не мав він – потужна підтримка.

Чому так сталось, сподіваюсь, пояснювати не треба. Адже як проходить фінансування молодих і перспективних спортсменів у нас в країні ми дуже добре знаємо. Навіть витрати на переліт Ашоту батьки хлопця взяли на себе.

З цього приводу дивується і сам тренер: «Якщо є гарний спортсмен, що може показувати гарні результати, то чому ми не можемо його якось заохотити розвиватися далі? Чому людина повинна сама відшкодовувати гроші на дорогу? Він зараз повернувся з відмінним результатом, це все імідж країни, імідж Полтави, чому б не заохотити його якимось гарним подарунком? Чому хлопець, що бореться за честь країни повинен робити це власним коштом? Звісно, зараз він повернувся з перемогою, для нього це беззаперечний плюс, для мене як тренера також, але зрозумійте – фінансово це дуже важко».

За словами Азіза, подібне відношення до спортсменів лише сприяє поглибленню кризи в спорті. Адже вже є випадки, коли людина між спортом і грошима – обирала останнє, лише тому, що їй необхідно якось жити. Не варто і забувати про тренерів, які від безсилля, від того, що не можуть знайти в Україні спонсорів для своїх учнів, вимушені їхати за кордон, згадайте лише Кривуша Руслана, чи багатьох інших.

Сподіваємось, що така сумна тенденція зміниться на краще, а поки вітаємо Ашота і Азіза з новими здобутками і бажаємо не зупинятися і надалі. 


вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Годі чекати, поки все налагодиться само собою. Запам'ятайте аксіому життя: до змін може привести лише Дія!
вчора, 20:32
Полтава
Банда українофобів на всіх щаблях влади захопила державний апарат України. Прифронтова Полтавщина також у лабетах корумпованих блазнів.
вчора, 19:23
Полтава
Працівники бюджетної сфери буквально по монеті назбирали 6000 гривень. Вказану суму передадуть для нагальних потреб поранених фронтовиків.
10 грудня, 06:06
Полтава
Впродовж 1727-1734 років цей чоловік командував Військом Запорозьким на Лівобережжі. Був серед тих, хто підтримав Івана Мазепу і Карла XII.
09 грудня, 13:41
Полтава
А слуги урода знищують все на місцях.
07 грудня, 15:15
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06 грудня, 08:28