Полтавці мають змогу відвідати виставку унікальних ляльок-мотанок

ПОЛТАВА
03.03.2020, 12:15
Полтавці мають змогу відвідати виставку унікальних ляльок-мотанок

Лялька-мотанка – символ добра та благополуччя. Перші вузликові ляльки з“явилися близько 5 тисяч років тому.

У 6 залі відділу етнографії Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського розпочала роботу виставка ляльок «Мотанка» з фондової збірки музею.

Мотанка не має обличчя. Замість нього зображено хрест – знак сонця. Пращури вірили, що лялька з певними вираженими рисами обличчя може прив'язувати до себе душу того, хто нею грається, що може спричинити небажані наслідки.

Молодицям давали подвійні мотанки матері й немовляти на знак швидкого народження дітей. Охоронцем домашнього затишку вважали так звану «хатню ляльку». Аби родина жила у достатку, виготовляли «круп’янку» – фігурку, у середину якої вміщували мішечок із зерном.


На виставці представлені як старовинні мотанки, так і авторські роботи Наталії Свиридюк, Інни Черкесової, Тетяни Саєнко, Наталії Дігтяр, Юлії Лелюк, Оксани Фролової.

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Працівники бюджетної сфери буквально по монеті назбирали 6000 гривень. Вказану суму передадуть для нагальних потреб поранених фронтовиків.
вчора, 06:06
Полтава
Впродовж 1727-1734 років цей чоловік командував Військом Запорозьким на Лівобережжі. Був серед тих, хто підтримав Івана Мазепу і Карла XII.
09 грудня, 13:41
Полтава
А слуги урода знищують все на місцях.
07 грудня, 15:15
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06 грудня, 08:28
Полтава
Депутати та чиновники на Полтавщині заходилися перекроювати громади під власні забаганки. На нагальні потреби воїнів і їхніх родин байдуже.
05 грудня, 06:01
Полтава
Захисник України був нащадком поселенців далекосхідного Примор'я, чия родина повернулася на землі предків у 1990-х. Він загинув торік у бою.
04 грудня, 14:53