Полтавська молодь нагадала про творчість померлого від лейкемії молодого поета
Полтавець Богдан Боряк взяв участь у відео проекті #Встол, продекламувавши вірш маловідомого сучасному читачу поета, киянина Леоніда Кисельова.
Зйомки відбулися в одному з наймальовничіших куточків Полтави та передмістя – Яківцях. Окрім Богдана Боряка в них взяла участь студентка ПНПУ ім. В.Г. Короленка, тренер танцювальної школи «Let’s Dance» Анна Біловод.
Колоритним доповненням стали зйомки язичницьких ідолів, які розміщені в цій місцевості. Вірш Кісельова, який полтавці використали для відео, – «Смерть ланкової». Поет написав його в рік власної смерті.
Леонід Кисельов народився в 1946 р. в родині російськомовного письменника. Не сягнувши зеніту поетичного обдарування, помер у жовтні 1968 р. від лейкемії, проживши всього 22 роки.
Поет почав писати російською мовою в 1959 р. Перша добірка його віршів побачила світ в 1963 р.. Того ж року в журналі «Радуга» з’явилося два вірші Кисельова, в яких автор зневажливо відгукувався про політику російського царя Петра I, посилаючись на творчість Тараса Григоровича Шевченка.
Після цієї публікації молодого поета перестали друкувати в радянській періодиці. За кілька місяців до смерті Кисельова в журналі «Літературна Україна» з’явилася добірка його українськиї поезій «Перші акорди». Посмертно вийшли 4 книжки Кисельова: «Стихи. Вірші» (1970), «Последняя песня. Остання пісня» (1979), «Тільки двічі живемо» (1991), «…Все на свете – только песня на украинском языке» (2006).
Довідка: проект «#Встол» — ініціатива полтавської молоді, спрямована на ознайомлення якомога більшої кількості людей з творчістю талановитих авторів, які або не змогли заявити про себе за життя, або були незаслужено забуті після смерті.
Денис Старостін