Полтавський Голбан стане членом італійської мафії.

Виміри
24 травня, 15:49

Про Полтавський клан Гандонльфілів

І, вочевидь, змінить прізвище, щоби бути тілесно ближчим до вигаданого Девідом Чейзом Джеймса Гандольфіні з серіалу НВО «Клан Сопрано»(анг. The Sopranos).

Щоправда, відкритий нещодавно ним заклад чомусь називається не Гандонльфіні, а саме The Sopranos.

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._1

Усе б нічого, але навіть у Полтаві, відомій продажністю місцевого люду, знайшлися диваки, які не бажають відвідувати заклад для наРОТу, мотивуючи свою позицію тим, що він відкритий на вкрадених у дітей та хворих людей грошах.

Але ми не віримо у наклепи. Люди такі дивні. Ніколи їм не вгодиш.

Тому ми і вирішили вивчити історію неймовірного успіху колишнього очільника Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Тимофій Голбана та його кума Швайковського, з метою впровадження у освітній процес ВНЗ алгоритмів поведінки та маркетингово - комунікаційних схем задля подальшого росту України, за посередництва таких відомих кандидадів неук, як то почесний громадянин опзавжопу  Ілля Кива, не менш відомий Анатолій Шаріков, та численні кандидади та кандидадки з - під пера ректора Нестулі, або плагіатора дохтора Оніщенка, яких останні випускають десятками.

Тимофій Тимофійович Голбан пішов з посади в жовтні 2019 року після скандалу з корупцією в Полтавській ОДА.

Голбан почав обіймати чиновницькі посади після закінчення університету, та жодного відношення до бізнесу не мав, бо був держслужбовцем.

Ось його коротенька біографія після закінчення університету.

З лютого 2005 року по жовтень 2013 року працював на посадах від контролера- ревізора до начальника відділу Держфінінспекції у Полтавській області.

З березня 2014 року по березень 2015 року працював на посаді заступника начальника Інспекції з питань захисту прав споживачів у Полтавській області. Весь період виконував обов’язки начальника вказаної Інспекції. Це саме та інспекція, де працював та був спійманий на хабарі «лідер» всім відомої жомової ями Ілля Кива.

З березня 2015 року по липень 2017 року Голбан  — начальник управління капітального будівництва Полтавської ОДА.

З 27 липня 2017 по жовтень 2019 — директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА.

Дружина Тимофія Голбана Різниченко Олена Анатоліївна з 2016 року і по сьогоднішній день обіймає посаду Начальника Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області. До цього Олена Різниченко “займалась підприємницькою діяльністю”. Але займалася вона нею не довго 26.08.2014 року вона зареєструвала ФОП, а вже 03.11.2014 року вона ФОП закрила.

Інший персонаж нашої розповіді Володимир Леонідович Швайковський займався підприємницькою діяльністю з 2003 року. Саме тоді він відкрив ФОП, діяльність якого була припинена у 2017 році. На нашу думку, діяльність його ФОПа, та його  прибутковість, була  сумнівною. За нашою інформацією у 2006-2007 роках Швайковський працював в агенції нерухомості. Тобто його ФОП міг бути чисто технічним та очевидно прибутків не приносив.

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._2

Крім цього у 2008 році Володимир Швайковський зареєстрував підприємство ТОВ “НГК Плюс” яке спеціалізувалося на наданні допоміжних послуг у сфері добування нафти та природного газу.

Згідно аналітичної системи YOUCONTROL про фінансовий стан підприємства — ТОВ “НГК Плюс” відзвітувалося про фінансовий стан лише у 2012 році, тоді підприємство відзвітувало про виручку в розмірі 470 тисяч гривень,  активи в розмірі 340 тисяч гривень, та зобов'язання в розмірі 35 тисяч гривень.

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._3

Проте, уже у 2014 році в реєстрі судових рішень з'являються судові справи про стягнення з підприємства заборгованості зі сплати ПДВ. А у 2015 році до підприємства вже позивається “ПриватБанк”, та хоче з нього стягнути 21 тисячу гривень заборгованості за кредитом. Суд позов задовольнив. Виконавче провадження по цій справі триває досі. Отже, про прибутковість цього підприємства говорити важко.

У 2015 році Володимир Швайковський створює ТОВ “Марк Строй”. Про цю компанію Швайковського ми згадуватимемо далі. Тут лише зауважимо, що з 2016 року підприємство починає перемагати в тендерах на обласному рівні від департаментів Полтавської ОДА, згодом воно стане основним підрядником по будівництву на тендерах Полтавської ОДА. Саме в цей час його кум Тимофій Голбан очолює профільне управління та департамент в Полтавській  ОДА, очільником якої, на той час, був відомий поціновувач хабарів у вигляді  шпротів, грошей, та хамону Валерій Головко.

Але перейдемо до дружини Володимира Швайковського. Олена Олегівна Швайковська не займалась підприємницькою діяльністю до 2020 року. У 2017 році вона разом з чоловіком заснувала Громадську організацію “Об'єднання фахівців у сфері нагляду за будівництвом”.

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._4
Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._5

До 2020 року Олена Швайковська працювала в Українській Медичній Стоматологічній Академії. Згідно декларації Володимира Швайковського у 2017 році заробітна плата його дружини склала 60 000 гривень.

Такий був фінансовий та адміністративний початок майбутнього клану Гандонльфілів.

Тепер ближче до теми.

Минуло два роки після того, як Тимофій Голбан залишив займану посаду, а його кум Швайковський позбувся високого покровителя у владних кабінетах.

Нагадаємо, що за даними Антикорупційного моніторингу, впродовж 2018-2019 років ТОВ «Марк-Строй» отримало від очолюваного Голбаном департаменту більше тридцяти замовлень. Вартість деяких із них перевищує сотню мільйонів гривень, вартість інших становить десятки мільйонів.

А секрет виробничого успіху ТОВ «Марк-Строй» лежить на поверхні: засновником товариства, котре вергає багатомільйонними підрядами, є Володимир Швайковський – кум Тимофія Тимофійовича Голбана. Оскільки кумівство, як пріоритет державного управління нинішньої влади блазнів міцніше за формальну мокру печатку скріплює підписи сторін бізнесових угод, у нас є всі підстави для сумнівів у доброчесності тендерів, які донедавна супроводжував Тимофій Голбан.

Слід зазначити, що ТОВ “Марк-Строй” неодноразово ставало фігурантом кримінальних проваджень у 2017-2018 роках. Проте, у більшості випадків це не стало перепоною для підприємливих кумів – підприємство продовжувало звично «перемагати» в закупівельних процедурах.

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._6
Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._7

Та ба, співпраця між кумами – не єдиний “зашквар” департаменту Голбана. Чого лише вартує реконструкція Полтавського летовища, на якій кум розпиляв мільйони бюджетних гривень.

Після шпрот-гейту справи Швайковського пішли в мінус, він почав отримувати менше замовлень від влади, хоча результати деяких закупівель нас дивують.

Але уже в  період 2020-2021 років ТОВ “Марк-Строй” отримало 7 замовлень від Департаменту будівництва, містобудування і архітектури полтавської обласної державної адміністрації на загальну суму 52 852 000 гривень.

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._8

В той же час за період кінця 2017 року — початку 2019 року з підприємством було укладено 32 договори із 32 лотів, в яких підприємство брало участь, тобто результат був 100 %. Така вдача звалилась на підприємство в той час, коли Тимофій Голбан очолював відповідний департамент ОДА. Сума укладених договорів за цей період склала 436 517 827 гривень !

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._9

Вражаюча сума ! Маємо  інформацію, у яку ми не віримо, що  сума «відкатів» при  Гальдольфіні сягала 20 - 30 відсотків від вартості тендеру. На один  тільки кардіологічний диспансер, технологічно неприйнятний під розміщення медичного обладнання та лікування хворих, витрачено з бюджету близько 1 мільярду гривень.

Після шпрот-гейту, на арену виходить дружина Швайковського. Вона відкриває приватну клініку в центрі міста !

Не дивно, що теща Швайковського розщедрилася та надала донці в оренду власне нежитлове приміщення, в якому та зробила вартісний ремонт придбала дороговартісне обладнання, та відкрила клініку пластичної хірургії.

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._10
Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._11
Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._12

На додачу до клініки, Швайковська у 2020 та 2021 році придбала два елітні  автомобілі PORSCHE.

28 лютого 2020 року Швайковська Олена Олегівна придбала автомобіль PORSCHE CAYENNE 2016 року випуску. Станом на сьогодні даний автомобіль може коштувати від 40 до 70 тисяч доларів США.

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._13

Кілька тижнів тому Олена Швайковська придбала автомобіль PORSCHE MACAN R4 2017 року випуску. Станом на сьогодні даний автомобіль може коштувати від 45 до 77 тисяч доларів США.

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._14

Зрозуміло, що по законам жанру Гандольфіні, поруч з клінікою пластичої хірургії їм. Швайковського невдовзі виростає магазин алкоголю ім.Тимофія Голбана.

Магазин
Магазин "The Sopranos" Тимофія Голбана

Тимофій Тимофійович реєструє ТОВ “Гуд Фуд Полтава”, на яке і записано цей магазин.

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._16

У лютому 2021 року ТОВ “Гуд Фуд Полтава” отримує дві ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._17
Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._18

Але у Тимофія Тимофійовича є ще одне підприємство : ТОВ “Будівельна група “Євромістобуд”.

На цю фірму, а не на Тимофія Тимофійовича, записано автомобіль VOLKSWAGEN TOUAREG 2019 року випуску, на якому Голбан подорожує  містом.

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._19
Volkswagen Touareg на якому пересувається Голбан
Volkswagen Touareg на якому пересувається Голбан

Розсікав пан Тимофій на ньому до 2020 року, адже минулоріч забутий герой світських хронік придбав собі Джип.

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._21

До ТОВ “Будівельна група “Євромістобуд” також є питання. Це не новостворене підприємство і Тимофій Тимофійович далеко не перший його власник. Підприємство було засновано наприкінці 2018 року. Підприємство за короткий строк змінило 5 власників,  останнім з яких став Тимофій Тимофійович, котрий наприкінці 2020 року отримав це підприємство від Темнохуд Івана Григоровича. До  нього підприємством володів Полюлях Олександр Васильович. Сьогодні Тимофій Тимофійович переписав підприємство на тещу.

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._22
Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._23
Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._24
Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._25

Чому це нас так зацікавило ?

А от чому. Темнохуд Іван Григорович є власником частки у статутному капіталі ТОВ “РДС-Полтава” через польське підприємство ТОВ “Пясечинська дорожня будівельна компанія”. Це товариство входить до групи компаній “Росдорстрой” котра займає одну з панівних позицій на ринку будівництва доріг в Україні.

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._26
Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._27

Крім того, свого часу бенефіціаром ТОВ “РДС-Полтава” був і Полюлях.

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._28

Як ми бачимо Тимофій Тимофійович купує підприємство в людей, котрі тісно пов'язані з групою “Росдорстрой”.

Ми в такі співпадіння не віримо, і тому проаналізували тендери РДС за часів перебування Тимофія Тимофійовича на відповідальній державній посаді.

За період з липня 2018 по жовтень 2019 року ТОВ “Росдорстрой” підписало з ДП “Агенство місцевих доріг Полтавської області” 14 договорів на загальну суму майже 441 мільйонів гривень ! Підприємство за цей час брало участь в 14 закупівлях, 14 з яких виграли !

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._29

Як бачимо тісні зв'зки з РДС були вигідні обом сторонам, от тільки цікаво скільки вигоди отримав від цього Тимофій Тимофійович... і скільки ще отримає, адже ТОВ “РДС- Полтава”, один із бенефіціарів якого продав Голбану ТОВ “Будівельна група “Євромістобуд”, у 2019 році отримало підряд від ДП “Агенство місцевих доріг Полтавської області” на 3 мільярди 775 мільйонів гривень !

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._30

І це вже за два місяці після звільнення Голбана. Про тісні зв'язки Голбана та Синєгобова  розслідувачі писали вже давно.

11 лютого 2020 року Тимофій Голбан придбав собі JEEP WRANGLER 2018 року випуску. Наразі даний автомобіль коштує від 35 до 58 тисяч доларів.

Ви можете нам розповідати казки про неймовірну удачу дружини Голбана та її ризикові інвестиції в криптовалюти, але цим казкам може повірити НАЗК, але не ми. Розберемо декларації колишнього чиновника та його дружини.

У 2015 році дружина Голбана Олена Різниченко декларує 49 000 заробітної плати та заощадження в розмірі 200 000 гривень та 40 000 доларів США. В уточненій декларації вказано 4 000 доларів замість 40 000.

У 2016 році Олена Різниченко стає власницею квартири,  отриманої в подарунок (вартістю 410 000 гривень). Також Олена Різниченко декларує 230 000 заробітної плати та соціальних виплат і 20 000 доларів заощаджень.

Тимофій Голбан декларує 151 000 гривень заробітної плати, пенсії, соціальних виплат та % за депозитами. Крім цього Голбан задекларував 12 000 доларів заощаджень.

У 2017 році Олена Різниченко декларує 388 000 гривень заробітної плати та соціальних виплат і 22 000 доларів заощаджень. Також в цьому році розпочалася епопея з криптовалютами.

Олена Різниченко задекларувала різних криптовалют на 55 998 гривень.

Тимофій Голбан декларує в цьому році 350 000 гривень заробітної плати, пенсії, соціальних виплат, доходу від викладацької діяльності, % за депозитами та 15 000 доларів заощаджень. Тимофій Голбан задекларував різних криптовалют на 256 000 гривень.

Також Тимофій Тимофійович декларує право користування автомобілем BMW X1 2016 року випуску, котрий належить його тещі.

Про тещу Голбана ми ще згадаємо пізніше.

У 2018 році Олена Різниченко декларує 536 000 гривень заробітної плати, соціальних виплат та інших доходів і 32 000 доларів заощаджень. Також в цьому році розпочалася епопея з криптовалютами. Олена Різниченко задекларувала різних криптовалют на 55 998 гривень.

Тимофій Голбан декларує в цьому році 935 000 гривень заробітної плати, пенсії, соціальних виплат, доходу від викладацької діяльності, % за депозитами, доходу від продажу рухомого майна та 37 000 доларів заощаджень. Тимофій Голбан задекларував різних криптовалют на 256 000 гривень.

У 2019 році Олена Різниченко декларує 517 000 гривень заробітної плати, соціальних виплат та інших доходів і 140 000 доларів заощаджень. У цьому ж році з декларації зникає криптовалюта, котра зазначалась в ній раніше. Також Олена Різниченко декларує право власності на нежитлове приміщення площею 13,9 кв.м. вартістю 28 000 гривень.

Тимофій Голбан декларує в цьому році 550 000 гривень заробітної плати, пенсії, соціальних виплат, доходу від викладацької діяльності, % за депозитами та 40 000 доларів заощаджень.

Також Олена Різниченко задекларувала отримання доходу від відчуження нерухомого майна Тарашевській Юлії Євгенівні в розмірі 2 400 000 гривень.

Крім цього Олені Різниченко мама подарувала житловий будинок вартістю 50 000 гривень та земельну ділянку площею 600 кв.м. вартістю 25 000 гривень.

У 2020 році Олена Різниченко декларує 461 000 гривень заробітної плати, соціальних виплат та інших доходів і 140 000 доларів заощаджень.

Тимофій Голбан в цьому році відмовився надавати дані про заробітну плати, пенсію, соціальні виплати, доходу від роботи за сумісництвом, але задекларував 50 000 доларів заощаджень.

І ніби нічого дивного окрім стрімкого росту заощаджень Олени Різниченко, але Тимофій Тимофійович забуває про свою тещу, з якою в нього ніби немає спільного побуту, але яка скупила не дешеву нерухомість в центрі міста.

Світлані Борисівні Різниченко належать чимало нерухомості :

Квартира площею 127,6 кв.м по вул. Стрітенській 22 в місті Полтаві, придбана 08.05.2020 року;

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._31
Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._32

Готельний комплекс площею 2235.6 кв.м в селі Стасі Диканського району, придбаний 12.05. 2020 року;

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._33

Квартира площею 75,3 кв. м. по вул. Стрітенській 22 в місті Полтаві, придбана 07.12.2017 року;

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._34
Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._35

Машиномісце площею 21,3 кв. м. по вул. Стрітенській 22 в місті Полтаві, придбане 17.11.2017 року;

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._36
Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._37

Квартира площею 74 кв. м. по вул. Стрітенській 22 в місті Полтаві, придбана 31.10.2017 року;

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._38

Машиномісце площею 19,6 кв. м. по вул. Стрітенській 22 в місті Полтаві, придбане 31.10.2017 року;

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._39

І все б нічого, але в цьому будинку володіє нерухомістю і дружина Голбана. Олена Різниченко володіє нежитловим приміщенням площею 13,9 кв.м по вул. Стрітенській 22 в місті Полтаві, придбане воно було 22.03.2019 року.

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._40
Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._41

Спільний побут - та де там, Тимофій Тимофійович певно не вітається з тещею, зустрічаючи її щодня в будинку.

Але і на цьому наша розповідь не закінчується.

Тимофій Тимофійович “орендує” нежитлові площі під свій магазинчик за адресою вул. Ляхова 10 у місті Полтаві. Орендує він їх у підприємства ТОВ “Форвард 2018” якому належать два нежитлові приміщення за даною адресою.

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._42
Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._43
Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._44
Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._45

В даних приміщеннях, поруч із клінікою свого кума, Тимофій Тимофійович відкрив магазин  алкоголю. Тимофій Тимофійович витратився на вартісний ремонт в приміщеннях загальною площею 225 кв. м та отримав 23 лютого 2021 року дві ліцензії на торгівлю алкогольними виробами.

Просто наш герой світських хронік прекрасно розуміє, що махінації на державній  посаді можуть його наздогнати в цей буремний час і дуже боляче вдарити. А статті там світять серйозні і передбачають конфіскацію майна !

От Тимофій Тимофійович і придумує хитрі схеми, записуючи все своє майно на рідних людей, користуючись корумпованістю правоохоронних органів.

На відміну від свого кума Швайковського він вигадав більш цікаву схему приховування майна... Але це йому не допомогло.

Нас навіть здивувало, як це Тимофій Тимофійович записав на себе JEEP. Певно втрачає пильність герой світських хронік. Але пильність не втрачаємо ми і будемо далі слідкувати за долею мафії Голбана-Швайковського та Санта-Барбарою, котру вони для нас влаштували

Що ще поєднує кумів Голбана та Швайковського ? Це нерухомість в новобудові по вулиці Стрітенській, 22 у місті Полтаві.

Олені Швайковській належать наступна нерухомість по вул. Стрітенській 22 у місті Полтаві :

квартира площею 127,5 кв.м придбана 04.06.2019 року;

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._46
Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._47

Нежитлове приміщення площею 5,9 кв.м придбане 01.02.2019 року;

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._48

машиномісце площею 15,6 кв.м придбане 24.01.2018 року.

Полтавський Голбан стане членом італійської мафії._49

Згідно даних порталів нерухомості середня ціна квадратного метра нерухомості в даному будинку складала 32000 гривень.

Приблизна вартість нерухомості Швайковських складає 4 768 000 гривень — це за найскромнішими підрахунками.

В той же час Олена та Світлана Різниченко скупили нерухомості в будинку на 10 мільйонів 614 тисяч гривень.

Ми рахували мінімальну вартість нерухомості за середньою ціною квадратного метра житлової нерухомості, комерційна нерухомість та машиномісця можуть коштувати дорожче

Окрім нерухомості на Стрітенській Олені Швайковській належить ще й будинок площею 159,3 кв.м в селі Соснівка Полтавського району, право власності на який було зареєстровано 20.11.2020 на підставі договору дарування.

20.11.2020 вона також отримала в подарунок дві земельні ділянки у селі Соснівка Полтавського району загальною площею 0,25 га.

Ось такі вони польтавські джентльмени... Призабуті херої світських хронік, про яких іноді треба нагадувати

Треба нагадувати про них і правоохоронним та антикорупційним органам. Бо якось дивно виходить, розслідування корупційної справа голови Кіровоградської ОДА Андрія Балоня вже завершено, а обвинувальний акт передано до Антикорупційного суду. А от найгучніша регіональна корупційна справа з присмаком хамону, шпротів, продукції Apple та Mercedes, чомусь  зависла в повітрі. Можливо тому, що її учасники поділилися награбованим з НАБУ?

А тим часом фігуранти шпроти-гейту спокійно собі живуть та витрачають вкрадені у наших дітей  кошти. Голбан та Швайковський прекрасно себе почувають та розбудовують власний бізнес,  витрачаючи корупційні кошти на приватні клініки, магазини илітного алкоголю, вартісну нерухомість та брендові автомобілі.

Статки цих ділків видно неозброєним оком. І це ще не рахуючи закордонну нерухомість та інші активи. Ті хто мусить зайнятися Голбаном та компанією побачать зовсім іншу картину, котра показує рівень корупції в Полтавській ОДА.

Тимофій Голбан упевнений у акті КРУ, яке перевіряло діяльність Департаменту будівництва за часів його керування ним. Але ми переконані у іншому.

Але про це вже незабаром

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
Знахабніла банда Мамая-Лупаєнка не припиняє дивувати своєю зухвалістю і користолюбством!
24 вересня, 14:49
Його спільника засуджено до 6 років позбавлення волі з конфіскацією половини належного йому майна.
23 вересня, 11:08
Очільнику Тиврійського райсуду Вінницької області Ігорю Ратушняку повідомили про підозру за хабар.
21 вересня, 17:05