Про "ефективність" роботи САП та НАБУ

ПОЛІТИКА
26.10.2022, 13:10
Про "ефективність" роботи САП та НАБУ

Замість боротьби з корупцією НАБУ та САП самі навмисне сприяють тому, що високі посади обіймають ті, хто давно вже мав відбувати покарання

НАБУ «викрило» чергового екснардепа на незаконному одержанні компенсації за житло.

Ним виявився голова Рахункової палати Валерій Пацкан, який до призначення на цю посаду 15 березня 2018 року був народним депутатом.

Валерій Пацкан
Валерій Пацкан

Також НАБУ повідомляє, що це вже 8-й екснардеп, притягнутий до відповідальності за отримання компенсації, стосовно 7 із них справи передано до суду, 1 з яких отримав обвинувальний вирок, а 2 пішли на угоду із обвинуваченням, тобто, визнали провину.

Тут варто нагадати, про що промовчало НАБУ: як мінімум 3 з 8 таких депутатів отримали виправдувальні вироки.

Але зараз не про це.

Враховуючи, що тематикою компенсацій за житло нардепів НАБУ займається давно, отже, інформацію про отримання компенсації вчорашнім екснардепом детективи мали вже в другій половині 2019 року на початку 2020 року, отримавши її одночасно за всіма народними обранцями минулого скликання.

А тепер найцікавіше: чого весь цей час чекало НАБУ?

Чому слідство в такому абсолютно простому у доведенні кримінальному провадженні тривало більше 2-х, а може й більше 3-х років?

Строки слідства у провадженнях НАБУ, спрямованих до суду у січні-серпні цього року:

  • До 6 міс.: 2 провадження;
  • 6-12 міс.: 1 провадження;
  • 1-1,5 р.: 7 проваджень;
  • 1,5-2 р.: 3 провадження;
  • 2-3 р.: 3 провадження;
  • 3-4 р.: 3 провадження;
  • 4-5 р.: 4 провадження;
  • 5-6 р.: 2 провадження;
  • Понад 8 років: 1

Варто згадати і кримінальне провадження оголошеного вчора у розшук ексголови НБУ.

З публікації НАБУ випливає, що діяльністю Шевченка в Укргазбанку детективи активно зайнялися ще навесні 2020 року, коли він очолював цей банк.

У липні 2020 року, коли НАБУ мало проводити активні дії і вже тоді виходити з підозрою, Шевченка призначили головою НБУ.

А далі тиша.

І лише через 2,5 роки, коли Шевченко поїхав за кордон, а потім подав заявою про відставку з посади голови НБУ, про нього згадали та побігли з підозрою, а потім і з розшуком.

Тобто, ситуація практично аналогічна: наявну інформацію про корупційні дії окремих осіб детективи НАБУ та прокурори САП реалізовують у підозру через 2-3, а то й більше років.

Подібних фактів, коли наші «доброчесні антикорупціонери», замість виконання своєї роботи імітують її, даючи можливість особам, причетним до корупції, займати високі, а то й ключові пости в державі – голови НБУ, голови Рахункової палати тощо, набагато більше.

Іншими словами, замість боротьби з корупцією НАБУ та САП самі навмисне сприяють тому, що високі посади обіймають ті, хто давно вже мав, як мінімум, давати пояснення детективам/слідчим, прокурорам та суду, а то й відбувати покарання.

Ким і як використовувалась інформація щодо таких підвішених роками керівників одних із ключових держорганів залишається лише здогадуватися.

Своєю чергою Останній Бастіон давно пропонує розігнати взагалі НАЗК, НАБУ, АРМА, ДБР, БЕБ, САП та інші некорисні для Української держави структури, в яких знайшли прихисток шахраї, корупціонери, колаборанти, та інші.

Читайте також:
Кримінал
Аудиторська компанія AC Crowe Ukraine зафіксувала відтік активів на суму понад 1 мільярд 342 мільйони 900 тисяч гривень.
вчора, 09:28
Політика
Історія з поверненням на посади через суд митників-корупціонерів вже перетворюється на анекдот.
18 квітня, 10:37
Кримінал
Термін попереднього запобіжного заходу уже закінчився, а нові зобов’язання на нього не наклали.
17 квітня, 17:25
Політика
Після зміни керівництва у вітчизняному Міністерстві оборони було виявлено діри у бюджеті. Казнокради готували країну до здачі РФ.
16 квітня, 20:38
Кримінал
Його обвинувачують у зловживаннях при закупівлі автівок для армії. Сума завданих збитків державі становить понад 17 млн грн.
16 квітня, 17:30
Опінії
9 років тому Петро Порошенко, грубо порушивши Конституцію України, призначив на посаду директора НАБУ Артема Ситника.
16 квітня, 15:05