Простий, як валянок. Що треба знати про партію Капліна?
Новоспечена Партія простих людей на чолі з Сергієм Капліним та висуванцем на посаду міського голову Полтави Олександром Шамотою розширюється й вербує до своїх лав людей – особистостей, перетворюючи їх на простих людей, тобто, на сіру, нікому непотрібну масу.
На сайті Простих людей зазначається, що 90% партії ППЛ – прості люди. Гм… А решта 10 які? Складні? Зустрічайте – елітний підрозділ чи пак серія з партії Простих людей – Партія складних людей. Чи, може, ці 10% - це залишок, який не дотягнув і до рангу простих? Найпростіші? Журналіст Майкл Щур уже накидав дещо з цього приводу.
Ок. Подивимося на етимологію (значення) слова «простий», що зафіксовані в тлумачному словникові української мови:
ПРО́СТИ́Й, проста, просте.
1. Тільки простий. Елементарний за складом, однорідний; протилежне складний, складений. Нескладний за будовою, устроєм.
2. Неважкий, легкий для розуміння, здійснення, виконання; протилежне складний.
3. Позбавлений зовнішніх ефектів, вигадливості. Буденний. Не розкішний, скромний, позбавлений надмірностей, зайвих прикрас.
4. Який нічим не виділяється серед інших, не має яких-небудь специфічних, визначних особливостей, якостей; звичайний.
5. Щирий, відвертий (про людину).
6. Невисокої якості, грубої обробки
7. Який належить до непривілейованої верстви, непривілейованого класу.
8. Належний до трудової частини суспільства, до трудящих.
Досить і досить багатозначне слово, не таке воно і просте, як може видатися на перший погляд. Цікаво, що Сергій Каплін мав на увазі, як лідер обираючи для політичної сили таку назву і що він уособлює з перерахованого як головний серед Простих?
Елементарний за складом?
Можливо.
Невисокої якості, грубої обробки?
Теж, може.
Непривілейований?
Ось тут у Капліна не все так просто, як у решти простих людей.
Лідер своє обличчя показав. Логічно, що він намагатиметься прищеплювати таку свідомість і всім простим членам партії, обмежуючи унікальну особистість, космос кожної людини простим, грубим, банальним, сірим, однотипним, непривілейованим шаблоном Простої людини, яка буде виконувати вказівки, яка погоджуватиметься з радянською ідеологією «Людина-ґвинтик».
Питання, чи можуть прості люди щось змінити в цьому житті? Не погодитися з відвертою несправедливістю. Своїм талантом, творчістю, сміливими рішеннями й активними діями змінити ситуацію на краще? Мабуть, ні. Біологія як наука досить точно відбиває реалії життя. Прості організми так і залишилися простими, еволюція пройшла повз них, як і зміни. Еволюція – процес тонкий і невимовно складний. Простим цього не зрозуміти. Прості сприймають усе, як воно є. Світу до них немає діла. Світ узагалі не бачить простих, дрібних і мовчазних.
Хочеш змін – треба розвиватися, ускладнюватися, діяти, постійно розвиватися. Для решти є Партія застиглих у часі простих людей.