Скандально відома депутат сподівається, що зміни в законодавстві наблизять Україну до ЄС.
На сайті Верховної Ради опублікували текст законопроєкту №3605 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відшкодування шкоди за біль та жаль». Авторами є представники «слуги народу», серед яких: Галина Третьякова, Сергій Гривко, Вадим Струневич, Олег Арсенюк, Данило Гетманцев та інші.
Автори пишуть, що метою проєкту є реформування визначення моральної шкоди відповідно до європейського законодавства згідно з курсом України на вступ до ЄС, передбаченого Конституцією України.
Що пропонують народні обранці?
Депутати хочуть в Господарський, Цивільний процесуальний, Цивільний кодекс та Кодекс законів про працю замість поняття «моральна шкода» внести терміни «шкода за біль та жаль».
На думку Третьякової та компанії поняття «моральна шкода» є «совецьким визначенням». А тому гальмує шлях України до Європи.
На думку авторів, запровадження передбачених законопроєктом змін створить правове підґрунтя для реформування законодавства України з метою його інтеграції до "європейських цінностей" та надасть можливість приближення соціальних поглядів до європейських у визначені моральної шкоди (щоправда, не зрозуміло яким чином).
Кілька слів про головного ідеолога законопроєкту
Галина Третьякова 1963 року народження. У різний час була членом громадських рад при міністерствах: соціальної політики, фінансів, доходів і зборів, охорони здоров’я. Входила до складу правління Пенсійного фонду.
Крім того, вона очолювала громадську раду при Пенсійному фонді. Експерт «Реанімаційного пакету реформ», який фінансується міжнародним фондом «Відродження» власником якого є Джордж Сорос. Третьякова активно виступає за введення накопичувальної пенсійної системи.
Нині вона є головою комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Входить до складу Тристоронньої контактної групи, яка веде перемовини з московськими окупантами та колаборантами у Мінську. У грудні минулого року депутата зафільмували за пікантним листуванням в залі Верховної Ради: жінка раділа купівлі нового матрацу і писала про інтимну близькість на ньому.