Репортажі з-за Кобищанських парканів: сезонна міграція першачків як ознака освітньої реформи

ПОЛТАВА
06.06.2018, 08:12

Репортаж п'ятнадцятий: сезонна міграція першачків як ознака освітньої реформи

Хто ще зберігає сумніви щодо абсолютної обізнаності нашого кобищанського люду в освіті, футболі і народній медицині? Раптова масова міграція майбутніх першокласників вкотре доводить, що винахідливість українців не має меж і змушує Лілію Гриневич, Жузепа Гвардіолу і Уляну Супрун відпочивати.

Репортажі з-за Кобищанських парканів: сезонна міграція першачків як ознака освітньої реформи_1

Батьки цьогорічних першачків отримали неабиякий клопіт зі вступом своїх дітей у щасливу пору шкільництва, суттєві відмінності є між доступом до освітнього закладу до 31 травня і після 15 червня. Відтепер зарахування дітей до закладу освіти у перший період здійснюється відповідно до певної території, «прив’язки» окремої громади до конкретної школи, у деяких випадках навіть за результатами жеребкування. Після 15 червня діточок зараховуватимуть на наявні вільні місця згідно із заявами батьків, діти яких не проживають на «пришкільних» територіях.

Відразу зазначимо, що ідея нового Закону «Про освіту», реалізована у впровадженому порядку формування перших класів, поза всякими сумнівами прогресивна, оскільки вочевидь скорочує маніпулятивну корупцію адміністрацій шкіл. Паломництво першокласників з усіх трьох районів обласного центру і приміських поселень, скажімо, до полтавської приватної School "Parostok", створило б для креативного її директора Тетяни Дмитренко умови, порівнянні хіба що з тарифною монополією обленерго. У минулому – й обурливі скарги батьків, які не могли віддати дитину до розташованої через дорогу школи. Скасовано й конкурс першокласників за місце у школі.

Але тепер батькам доводиться добре помізкувати, чи вистачить у них наразі ресурсу для зарахування дитини до престижного закладу. Уявіть ситуацію: у нас є «знайома вчителька», котра пообіцяла нашу дитину прилаштувати поза схемою прив'язки – «ну, шо ви, «канєшно»; до 31 травня на одне місце у обраному нами першому класі надійшло дві заяви; провели жереб – зарахували щасливчиків; решту – з криком і сльозами розподілили по ближніх школах; знайома вчителька розводить руками – «понімаєте…». У підсумку, наше обдароване дитя – першокласник Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 імені Панаса Мирного Полтавської міської ради Полтавської області», який посідає у рейтингу за результатами ЗНО-тестування 41-е місце із 43 можливих. Нормально?

Певний ажіотаж навколо зарахування першачків створило явно запізніле оприлюднення міністерського порядку цього зарахування. Були свідками розпачливих плачів дитини на грудях вчительки, до якої дитя ходило упродовж осені-зими-весни на підготовчі заняття і було впевнене, що це його перша вчителька і клас щонайменше на чотири роки. Вчителька плакала разом з дитям. Бо протилежна сторона вулиці, де колись не пощастило прописатися батькам, передана вчителькам іншої школи. Нормально? Бідкаються нині батьки першачків на вулицях навколо шкіл 5-ї, 38-ї і 9-ї у центрі, 20-ї і 2-ї на Подолі, 30-ї школи і 32-ї гімназії на Половках.

Та ексклюзивній батьківській фантазії закони ще не писані. Нам стали відомі лише два вже апробовані новаторами методи пошити освітянське міністерство у дурні. Одна пробивна кременчуцька сім'я похвалилася тим, що вдало влаштувала дитя до першого класу престижного наддніпрянського закладу на протилежному до місця проживання березі Дніпра… прописавши хлопчика у родичів. У Полтаві знаємо батьків, які за 500 грн. укладають фіктивний договір оренди квартири поблизу обраної школи.

Дочасні поради батькам:

- коли приспічить поліпшити житлові умови і у вас є малі діти дошкільного віку, тепер беріть до уваги наступне: престижним вважається віднині район не поблизу лавки секонд хенду, сервісного центру водоканалу чи на березі Ворскли в районі Патлаївки, а під боком у школи-гімназії-ліцею з поглибленим викладанням англійської мови. До слова, малий американець позбавлений варіантів вступу до першого класу на безкоштовне навчання – на нього чекають лише у школі за місцем проживання батьків. Або плати;

- намагайтеся з дитинства закорішитися не з заступником голови облдержадміністрації, м'ясником центрального ринку чи слюсарем СТО, а з директоркою рейтингової школи (у Полтаві топ-трійка – спеціалізована школа № 3, приватна школа «Паросток», ліцей № 1), причому знайомство із завучем чи класним керівником не спрацьовує – у цих не вистачає адміндоступу;

- починайте міграційне переміщення свого чада заздалегідь – запізнення загрожує зайвими клопотами і соліднішою корупційною складовою.

Вадим Демиденко

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Чергова громада Полтавського краю увічнила пам'ять своїх полеглих на передовій земляків. Козацький хрест нагадуватиме про їхній Чин.
вчора, 20:36
Полтава
Годі чекати, поки все налагодиться само собою. Запам'ятайте аксіому життя: до змін може привести лише Дія!
11 грудня, 20:32
Полтава
Банда українофобів на всіх щаблях влади захопила державний апарат України. Прифронтова Полтавщина також у лабетах корумпованих блазнів.
11 грудня, 19:23
Полтава
Працівники бюджетної сфери буквально по монеті назбирали 6000 гривень. Вказану суму передадуть для нагальних потреб поранених фронтовиків.
10 грудня, 06:06
Полтава
Впродовж 1727-1734 років цей чоловік командував Військом Запорозьким на Лівобережжі. Був серед тих, хто підтримав Івана Мазепу і Карла XII.
09 грудня, 13:41
Полтава
А слуги урода знищують все на місцях.
07 грудня, 15:15