Ситуація в зоні АТО станом на ранок 4 березня
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 4 березня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».
Російсько-терористичні війська на Донбасі продовжують використовувати перемир'я для проведення перегрупування зосереджених на Донбасі сил і засобів. Відзначається перекидання тактичних резервів на Донецьке напрям (бронетехніка, артилерія і формування російських найманців) і Горлівський ділянку (батальйонна тактична група, перекидається частинами). Зокрема, протягом 01-03.03 зафіксована перекидання 16 танків, 23 ББМ і 12 гармат артилерії (в основному гаубиці Д-30) на Донецьк і Горлівку відразу з декількох напрямків: через Дебальцеве і Єнакієво, а також південним маршрутом - через Сніжне, Іловайськ і Старобешево.
На Дзержинському та Артемівському напрямку спостерігається концентрація формувань російсько-терористичних військ (всього зафіксовано 4 нових, підтягнутих з півдня ротних тактичних груп з відповідною артилерійської підтримкою). На даний момент на Дзержинському напрямку перекинуто до раніше зосереджених тут засобам 12 танків і 23 ББМ, а також артилерійська група 4-х батарейного складу (ствольна артилерія і 8 установок РСЗВ). Перекидання здійснюється з південних ділянок, звідки ці озброєння нібито «відводяться» терористами. На Артемівському напрямку наголошується прибуття невеликих партій бронетехніки (по 3-4 одиниці, їх накопичення триває).
Крім того, в цих же районах триває активне накопичення противником матеріально-технічних ресурсів (в першу чергу палива та боєприпасів, по окремих калибрам завезено по 4-5 боєкомплектів до перекинутих на даний момент озброєнь). «Пункти постачання» і «склади» облаштовуються максимально близько до переднього краю. Процес обладнання складів і пунктів накопичення МТР жорстко контролюється «представниками командування», серед яких ідентифіковані офіцери ЗС РФ. Відзначається наявність добре озброєних підрозділів охорони даних складів.
Як у «ДНР», так і в «ЛНР» під контролем російських фахівців організовано проведення навчання формувань бойовиків на ряді імпровізованих полігонів. Відпрацьовуються насамперед питання взаємодії між декількома родами військ - «піхотою», танковими і артилерійськими підрозділами
Зосереджена на Новоазовському ділянці тактична група російсько-терористичних військ робить спроби відтіснити українські підрозділи від н.п. Широкино. Також на даній ділянці терористами активно зображується «відведення військ» (в реальності відведені днем озброєння повертаються на позиції в нічний час - за висловом самих бойовиків, «крутить карусель»).
Противник продовжує вести активну розвідку бойових порядків українських військ відразу на декількох напрямках. Відзначаються спроби російсько-терористичних військ різко посилити і наростити використання диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ) аж до тактичного тилу українських військ. Відсутність суцільного контролю українськими військами за лінією дотику протиборчих сторін (у кращому випадку це вогневої контроль ділянок між сусідніми позиціями, тобто можливість їх прострілювати) дозволяє противнику проводити подібні дії.
У формуваннях т.зв. «Ополчення» на Донбасі наростає невдоволення, викликане припиненням виплати місячного утримання. У Макіївці спостерігається масове дезертирство бойовиків з бандформувань через неможливість утримувати родини після припинення помісячних виплат.
На південь від Донецька в районі Степове -Гранітное бойовики продовжують обстріли, зафіксовано поразку 1 од. української бронетехніки.