Справу «діамантових прокурорів» визнали непідсудною антикорупційному суду

01 грудня, 10:27
КРИМІНАЛ
Результати проведених у прокуратурі обшуків
Результати проведених у прокуратурі обшуків
Фото: Zaxid.net

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду повернула справу «діамантових прокурорів» Корнійця і Шапакіна до Голосіївського суду.

Про це повідомив «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу.

Рішення прийнято за клопотанням захисника одного з обвинувачених. У доводах йдеться, що справою займалися слідчі і прокурори Генеральної прокуратури, а не НАБУ.

На думку представників Апеляційної палати, справа непідсудна антикорупційному суду. Вирішуючи, куди направити справу, суд аналізував зміст обвинувального акту. А саме, що перша частина неправомірної вигоди в сумі 50 тис. доларів передавалась у Києві в районі Одеської площі, біля ТЦ «Магелан», а решта 100 тис. доларів по  вул. Фізкультури, 28 у Голосіївському районі Києва. Таким чином начебто з’явилися підстави для розгляду справи у Голосіївському суді.

У самому Голосіївському суді справа розглядалася з березня 2016 року. Процес зупинився на стадії допиту свідків обвинувачення, явку яких не вдавалося забезпечити.

У листопаді 2019 року, за клопотанням прокурорів ГПУ, справу передали у новостворений Вищий антикорупційний суд. Після повернення у Голосіївський суд її мають слухати іншим складом суду.

Згідно з матеріалами справи, у 2015 році громадянин Рак передав 150 тис. доларів Валерію Гібаленку, який був знайомий з «діамантовими прокурорами» – тодішнім заступником прокурора Київської області Олександром Корнійцем і першим заступником начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимиром Шапакіним. Прокурорів прозвали діамантовими після того, як вдома у Корнійця при обшуку знайшли 102 діаманти.

Читайте також:
США і Великобританія оголосили про розкриття найнебезпечнішого хакерського угруповання в світі.
вчора, 10:48
Геннадій Корбан регулярно проводить зустрічі з працівниками комунальних підприємств Дніпра, підрядниками, які виграють мільярди з міського бюджету Дніпра, та людиною, яка курує питання парковок у місті.
04 грудня, 06:08
Детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили про підозру колишньому начальнику Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Ігорю Щербині.
04 грудня, 05:40
Затримані за підозрою у вчорашньому розстрілі автівки бізнесмена В’ячеслава Соболєва не мають стосунку до структур «Правого сектора».
02 грудня, 15:48
У КП «Міжнародний аеропорт Одеса» пройшли обшуки у справі за фактом заволодіння коштами.
02 грудня, 12:54
Одеському поліціянту оголосили підозру: його звинувачують у побитті директора одного з державних підприємств.
30 листопада, 07:54