Ставленикам Сороса можуть закрити дорогу до держпідприємств – законопроект
В Україні триває гендерна вакханалія та боротьба груп впливу у Раді.
На сайті Верховної Ради з’явився текст законопроекту № 3193-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних прав та можливостей громадян стосовно представництва у наглядових радах та органах правління державних підприємств, господарських товариств та державних банків. Що, за задумом, має більш справедливо й ефективно формувати діяльність наглядових рад – враховувати національні інтереси України».
Авторами є група нардепів від правлячої партії, наближена, за інформацією ЗМІ, до деяких груп олігархів.
Що пропонують нардепи:
Законопроектом пропонується, аби члени наглядових рад державних підприємств тієї чи іншої статі складали не менше 40%.
У разі, якщо за результатами відбору та призначень на посади членів наглядової ради не було збережено баланс представників якоїсь статі у кількості 40%, в наступному відборі перевага надається представникам статі, якої не вистачає для дотримання представництва у наглядовій раді.
Зазначу, що наглядова рада державного підприємства у статутному капіталі яких понад 50 відсотків акцій належать державі, згідно з законопроектом, має право своїм рішенням встановлювати відповідну мінімальну кількість представників однієї статі, з тих що обираються на посади членів колегіальних органів управління.
При цьому членами наглядових рад можуть бути виключно громадяни України, які мають вищу освіту, професійні знання, навички, стаж професійної діяльності щонайменше десять років у сферах, що відповідають видам діяльності відповідного підприємства.
Разом з тим, не можуть обиратися до наглядових рад:
- особи, які входить або протягом останніх п’яти років входила до керівних органів громадського об'єднання або є уповноваженим представником громадського об'єднання;
- особи, які є або протягом останніх п’яти років були членами громадського об’єднання, яке отримує або протягом останніх п’яти років отримувало фінансування від іноземних держав та/або іноземних неурядових організацій;
- особи, які є або протягом останніх п’яти років була членом громадського об’єднання, яке здійснює або протягом останніх п’яти років здійснювало співробітництво з іноземними неурядовими організаціями.
Законопроектом передбачено умови оплати праці членів наглядових рад:
Максимальний місячний розмір оплати послуг членів наглядових рад (враховуючи заробітну плату, будь-які надбавки, премії, заохочувальні виплати, компенсацію витрат, пов’язаних з виконанням їхніх функцій) не може перевищувати 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року. З 1 січня 2020 року ця сума дорівнює 2102 грн. Отже, згідно законопроекту, член наглядової ради не може отримати понад 105 100 грн на місяць (зараз зарплатня цих топ-чиновників офіційно стартує від 500 тис. грн).
Винагорода членам наглядової ради державного банку виплачується виключно за рішенням Кабінету Міністрів України, після відповідного подання центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Дискримінація і статева істерія
В цілому закон позитивний і захищає інтереси українців. Очевидно, що його внесення до парламенту, пов’язане із боротьбою груп впливу українських олігархів і так званих грантоїдів – осіб, які наближені до міжнародних фондів – переважно до «Відродження» і «Відкритого суспільства», які фінансує Джордж Сорос.
На сьогодні членами наглядової ради «Укрзалізниці», наприклад, є 4 іноземці, які не часто бувають в Україні. Їх зарплатня і доплатами часто перевищує 1 млн грн на місяць.
Проте є в цьому законопроекті й суттєва негативна сторона: так званий гендер.
Гендер – це соціальна стать, а небіологічна, як це нам подають окремі політики.
Ми не будемо тут вдаватися в орієнтацію тих, хто може очолити наглядові ради, адже і зараз це законом не заборонено. Однак, неосвічені, або хитрі депутати часто під цим розуміють стать людини. Тобто хочуть ввести квоту на стать у наглядовій раді.
Як приклад хибності таких думок візьмемо державну «Укрзалізницю».
Отже, якщо у нас буде 7 фахівців українців – кандидатів до наглядової ради, то мають призначити 4 жінки. Проте виникає питання, якщо жінки компетентні у питанні функціонування «Укрзалізниці», чим виправдане таке рішення.
Слова деяких політиканів на кшталт «там де жінки, там успіх» нічим іншим, як нісенітницею назвати не можна. І це чимось нагадує радянські часи початку індустріалізації, колективізації, голодоморів, коли жіночий ресурс став просто необхідним для радянської влади, тоді жінок просто заганяли на важку працю. Є навіть такий відомий плакат «Женщина, на паровоз!».
Це ж можна абстрагувати й на сфери, де можуть бути більш компетентні жінки, але закон змусить приплітати туди іншу стать.
Очевидно, що це відбувається під диктовку західних партнерів, де культ так званої рівності зведено в абсолют. Однак за такою логікою треба обов’язково в квоту увести інвалідів, представників інших рас, лисих, патлатих і так далі. Тобто можна створити прецедент, коли людина займе місце не за знаннями, а за квотою, і в умовах боротьби за сфери впливу різних фінансових груп ніщо не заважає якому-небудь олігарху протягнути на таку посаду свою коханку, чи коханця, яким заднім числом нарахують стаж на тій самій «Укрзалізниці».
Нагадаємо, раніше депутати, яких ЗМІ називають групою впливу від Сороса, зареєстрували альтернативний законопроект про гендерні квоти.