Стрімке падіння рейтингу «Зеленої команди»

Опінії
27.02.2020, 10:22
Стрімке падіння рейтингу «Зеленої команди»

Зеленському схильні вірити близько 52% на фоні 80% підтримки у вересні.

Журналіст, громадський активіст, учасник війни

У лютому було оприлюднено нові дані соцопитувань від Київського міжнародного інституту соціології та Центру Разумкова. Обидва показали стрімке падіння рейтингу довіри населення до політичної партії «Слуга Народу» та особисто президента Володимира Зеленського.

Сьогодні Зеленському  схильні вірити близько 52% на фоні 80% підтримки у вересні минулого року. Президентська партія, у разі виборів, також вже не буде здатна самостійно сформувати парламентську більшість.

Варто зауважити, не всі в Україні звикли сліпо довіряти будь-яким навколополітичним соцопитуванням. І на це є свої причини. Та все-таки будемо відштовхуватись від версії, що вищезгадані дані приблизно відповідають дійсності. 

На думку політологів причини лежать у лобіюванні ряду непопулярних рішень у сфері законотворчості (продаж землі, цензура в ЗМІ, експерименти у галузі освіти) та відсутності реальних змін на краще у житті пересічного українця.

Не додають популярності «зеленій команді» і постійні скандальні ситуації, у які потрапляють народні обранці, чиновники та члени уряду.

Невдалі заяви, висловлювання, оприлюднені листування, фото-фіксації дій, зливи «чорнухи» у ЗМІ – тема для окремої розповіді. І на цьому фоні неадекватно високе нарахування собі заробітної платні та преміальних.

Звичайно працюють і політичні опоненти. Власники значної  частини провідних ЗМІ в Україні з різних причин мають симпатії до опозиційних партій. Умовно «ворогуючих» між собою, однак вже націлених на майбутні місцеві вибори.

А в такій ситуації природно критикувати представників влади, чим вони  вдало і займаються. Допомагають їм у цій «благородній» справі і самі народні депутати з фракції «СН».

Внутрішня боротьба між різними групами всередині єдиної партії час від часу викидує на поверхню новий «злив» компромату на чергового однопартійця.

Насправді, ситуація виглядає не настільки катастрофічно, як намагаються подати деякі експерти та різноманітні опозиційні канали.

Так, падіння стрімке і неприємне, проте очікуване. Це тільки в авторитарних країнах рівень довіри та підтримки влади лишається на рівні часів перемоги на виборах. В демократичних країнах влада країни, практично завжди, поступово втрачає свою популярність в очах пересічного виборця. Іноді це відбувається занадто стрімко, іноді у вигляді постійних коливань. 

У Володимира Зеленського рейтинг довіри виборців складає близько 52%. Його попередник Петро Петро Порошенко за рік президентства втратив більше половини прихильників. У 2015 році його підтримка становила , за різними опитуваннями, від 19 до 35 відсотків. І це після майже 55% у першому турі на виборах 2014 року. Для порівняння, можна нагадати й рейтинг американського президента Дональда Трампа, який на сьогоднішній день зріз до 49%. І це вважається найбільш високим рівнем довіри за весь час його президентства. Рік тому ця цифра була на рівні 38%. 

Тобто, в цілому, Зеленський та його команда можуть відчувати себе відносно спокійно. Якби не одне «але». Згідно з офіційним звітом політичної партії «Слуга народу» «Про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру», опублікованому на сайті Національного агентства щодо запобігання корупції, у політичної сили досі не розбудована партійна структура.

У партії нуль зареєстрованих партійних осередків, відсутні активісти та майно. Принаймні так вказано офіційно.

Це ще раз підіймає питання про певну «віртуальність» політичної сили, яка є найбільшою фракцією у Верховній Раді. Об’єднання різноманітних людей з шоу-бізнесу, медіа, колишніх активістів та представників фінансових груп впливу. «Мильна бульбашка», роздута популярністю самого Зеленського та серіалу «Слуга народу». 

Перспективи такого проєкту на наступних виборах досить сумнівні. Звичайно є варіант створити новий проєкт під егідою того ж Зеленського. У 2019 році Петро Порошенко приблизно так і зробив, утворивши «Європейську Солідарність». І навіть пройшов до Верховної Ради.

І все таки, там була хоч якась партійна основа та активне ядро прихильників. З іншого боку, нинішній президент неодноразово заявляв, що йшов на один термін. Отже виходить і за рейтинги хвилюватись йому не особливо варто.

Спеціально для «Останнього Бастіону»
 

Читайте також:
Політика
Не афішувавши участь простроченого блазня на них.
05 грудня, 15:03
Політика
47-м американським президентом громадяни обрали Дональда Трампа. Остаточне слово за колегією виборників, яка збереться на початку грудня.
06 листопада, 12:31
Позиція
ЦВК ухвалила постанову, яка вказує на підготовку до виборів.
01 жовтня, 10:08
Політика
Москва і Пекін роблять ставку на чинного віцепрезидента США у перегонах за крісло володаря Білого дому. Диктатури обирають лівих демократів.
06 вересня, 22:00
Світ
Це доведено замахом на Трампа, який, у результаті, став на користь діда Дональда, бо жертв люблять скрізь. Але, це не точно...
16 липня, 13:45
Світ
Він — єдиний іранський політик і колишній голова держави, який засудив російську агресію проти України. РФ назвав «сатанинською країною».
03 червня, 19:23