Полтавський художник намагається зберегти традиційний вид народного мистецтва і пробує дати орнаменту новий подих.
В Полтаві живе унікальний художник, який намагається створювати автентичні і разом з цим нові українські орнаменти.
Його виставку унікальних вишиваних орнаментів відкрив Полтавський літературно-меморіальний музей. Про це передає «Лтава».
Автор вважає, вид народної творчості не повинен зупинятися на візерунках, які складалися сторіччями ще тисячу років тому.
Орнамент традиційно в українців, як і в інших народів, це графічний відбиток життя нації.
Орнаменти розробляє заслужений майстер народної творчості України із селища Опішне Григорій Гринь.Ними прикрашені рушники, чоловічі сорочки і жіночі блузки.Усього в експозиції представлено більше сотні робіт – авторських ескізів та вишивок з його орнаментами.
Любов до народної вишивки, розповідає Григорій Гринь, прокинулася в ньогоз дитинства: «Родина без рушника, що сім’я без дітей» - вважає митець. Українськими орнаментами полтавський Григорій Гринь захоплюється понад півстоліття. Чи не всежиттяприсвятив вивченню традиційної вишивки та килимарства. У творчомудоробкуавтора близько семисотробіт.
На папері орнамент тільки народжується. а набуває житі коли втілюється на якійсь речі.
Рушники і сорочки за малюнками Григорія Гриня вишиваютьсільські майстрині і не тільки. Серед експонатів на виставці не лишеескізи для вишивок, а йготові зразки. Невдовзі тут планують видати і каталог із орнаментальними мотивами традиційної полтавської вишивки.