У Черкасах попрощалися зі зв’язковою УПА Вірою Борушевською
Боротися за Незалежність України пані Віра почала з 14-річного віку.
У Черкасах сьогодні попрощалися зі зв’язковою УПА та колишньої ув'язненою сталінських концтаборів Вірою Борушевською, яка померла 12 травня.
Заупокійну Службу Божу провів настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ Юліан Шеремета.
На його сторінці у ФБ також велася пряма трансляція прощання.
Віра Борушевська очолювала Черкаську обласну організацію всеукраїнського братства ОУН-УПА.
Як інформують місцеві ЗМІ, в далекі 40-роки минулого сторіччя Віра Борушевська була зв’язковою УПА на псевдо «Трава».
«Я народилася у 1929 році у селі Княже біля Золочева на Львівщині. Тоді Україна була під Польщею. А мій батько народився під Австрією, але у нашому роду всі, і старі, і малі, любили Україну і мріяли про її незалежність», – згадувала Віра Борушевська.
«1939 рік був дуже тяжким. До нас прийшла радянська влада, прямо скажу: москалі! У нас, на Західній Україні, їх так і називали. Не минуло й пів року, як почалися арешти. Забрали вчителів, лікарів, всю нашу «Просвіту», — важко зітхала Віра Григорівна.
І додавала: – З тих арештованих мало хто повернувся додому живим. Про звірські катування та жорстокі вбивства затриманих люди дізналися вже після 22 червня 1941 року, коли на Радянський Союз напали фашисти. Тоді у тюрмах на Львівщині трохи не кожна родина знаходила тіла замордованих рідних…»
А у вересні 1948 року її заарештували за доносом.
На той час вона вчителювала у рідному селі Княже.
Згідно з постановою особливої наради при МДБ СРСР вона на 10 років потрапила до виправно-трудового табору. Вийти на волю жінка змогла через 8 років – у 1956-му.
Реабілітували Віру Борушевську у 1993-му році.
У 2007 році героїню нагородили орденом княгині Ольги 3-го ступеня. А у 2018-му – орденом княгині Ольги ІІ ступеня.
Відомо, що на Черкащину вона приїхала після того, як вийшла на волю з виправно-трудового табору: працювала, виховувала дітей, займалася громадською роботою.
Менше ніж за тиждень до смерті, 6-го травня, Черкаський міськвиконком визнав Віру Григорівну "Борцем за незалежну Україну у ХХ столітті", – інформують у департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.
За кілька днів її не стало.