Українці – сидіть на карантині, а ми подеребанимо: черговий законопроєкт «слуг» Зеленського
Депутатам пропонують відновити планову роботу Верховної Ради, починаючи з 18 травня.
На офіційному сайті Верховної Ради з’явився проєкт Постанови «Про організацію роботи Верховної Ради України».
Автором є скандально відомий голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.
Депутат пише, що метою схвалення постанови є відновлення роботи Верховної Ради.
Що пропонує «слуга»
Давід Арахамія – щасливий власник іноземного паспорту.
Проєктом Постанови пропонується внести зміни до Постанови Верховної Ради України від 17 березня 2020 № 534 - IX «Про деякі питання організації роботи Верховної Ради України на період дії карантину в Україні», визнавши таким, що втратив чинність пункт 1 Постанови. Зокрема, положення щодо роботи Верховної Ради України впродовж дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, і до його скасування – у режимі роботи в комітетах, комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах), та передбачити, що з 18 травня 2020 року Верховна Рада України працює відповідно до календарного плану проведення третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.
Просто про складне
З 11 травня в Україні почалися послаблення карантину: запрацювали кафе, перукарні, ринки (хоч із колосальними обмеженнями). Проте у великих містах, таких як Київ, транспорт досі лишається по перепустках, а метро закрито. Таким чином, чимало людей і досі сидить без роботи, адже немає змоги до неї добратися.
Арахамія ж пропонує, поки більшість столиці не працює через обмеження уряду, дати працювати депутатам.
Також деякі експерти наголошують, що час, коли не працює транспорт, а відповідно тяжче дістатися до центру Києва, депутати можуть використати, аби наприймати купу законів, аби задовольнити своїх кураторів.
Сам же Арахамія раніше вніс законопроєкт, який аналітики оцінюють як диктаторський, і який спрощує процедуру голосування за законопроєкти у другому читанні в період дії карантину.
Арахамія пропонує ВР голосувати правки до законів пакетом (по 1000 штук), при чому кожен нардеп може наполягати лише на одній відхиленій у першому читанні правці, приділяючи час на кожну правку – не більше 5 хвилин.
Нагадаємо, що під прикриттям новин про коронавірус уряд передав на приватизацію ще 435 державних підприємств, Держгеонадра почали розпродавати бурштинові родовища, та продовжується масовий вивіз зерна та борошна.
Разом з тим, депутати від правлячої фракції внесли черговий проєкт закону, який криміналізує критику ЛГБТ.