Вибори можновладців і здатність та бажання боронити рідну землю — різні процеси. Навіть у козацькі часи вони не були у повній кореляції.
(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень. Увага! Присутня ненормативна лексика).
Зараз будуть роздуми про те, що українці ніякі не панікери й не такий херовий нарід, як думає Зе-влада. Днями польське видання Rzeczpospolita виклало опитування IBRiS.
Питання стосувалися дій локальних громадян у разі війни проти росії. Отже, увага, якщо коротко, викладу нижче узагальнені цифри, отримані після соціологічного дослідження:
Порівняємо це із результати настроїв українців у грудні 2021 року, коли закордонні ЗМІ почали писати про наміри РФ піти повномасштабною війною. Отже, опитування КМІС:
У середині лютого 2022 року КМІС зробив ще одне аналогічне опитування і заяви партнерів, перші партії протитанкового озброєння від Великої Британії, розмови про тероборону й купівля зброї — мали позитивний ефект. Тож, станом на 15 лютого минулого року 37,3% були готові до збройного опору.
Ще 25% українців чинитимуть опір акціями громадянської непокори, а 12,4% українців — виїдуть у безпечніший регіон, а 7,5% — виїдуть за кордон. 17,9% — нічого не робитимуть і 7,6% не знають, як діятимуть у разі російського вторгнення.
І якби можновладці не придумали якусь паніку, то можна було би окопуватись і краще готуватись. Тоді можливо, втрати людей і територій могли бути меншими.
Друге — поляки мають нас цілувати, а не влаштовувати треш і угар на кордоні та морити далекобійників до серцевих ударів. Якби не наш опір, то вже би довелося купляти квитки на Лондони та Берліни.
Тобто, можна намагатися дурити наших людей, приховувати правду, можна розказувати про паніку. Але саме люди наш головний ресурс, сила і саме люди зробили неможливе у 2022 році — зберегли державу.