“Укрзалізниця” планувала закупити обладнання на майже 5 млн у компанії з “чорного списку”

ПОЛТАВА
23.09.2018, 05:55

Центр протидії корупції добився відміни двох тендерів підрозділом “Укрзалізниці” на загальну суму в 4,7 мільйона гривень. Переможцем обох закупівель стала одна і та ж компанія, якій заборонили брати участь у торгах до 2020 року.

У серпні 2018 року відокремлений підрозділ “Укрзалізниці” – “Панютинський вагоноремонтний завод” організував два тендери на закупівлю обладнання: комплексу вібродіагностики колісних пар та пресу демонтажу буксових вузлів.

На обох тендерах на торги вийшло дві ті ж самі компанії. Пропозиція однієї з них у двох випадках була відхилена через невідповідність тендерній документації. Таким чином переможцем тендерів стало ТОВ ”СП “СТАН-КОМПЛЕКТ” із пропозицією 3 036 000 грн за комплекс вібродіагностики та 1 680 000 грн за прес.

Своєю чергою, юристи ЦПК встановили, що пропозиція цієї компанії мала б бути відхилена філією “Укрзалізниці”. Адже відповідно до рішення Антимонопольного комітету України від 13 грудня 2017 року компанія-переможець перебуває у так званому “чорному списку” через змови під час публічних закупівель.

“Як зазвичай буває у таких ситуаціях, компанія-переможець подала довідку про те, що не притягувалася протягом останніх трьох років до відповідальності через змови на торгах. Однак філія “Укрзалізниці” навіть не перевірила достовірність цієї інформації, яка є на сайті АМКУ”, — коментує юрист ЦПК Олександр Литвин.

Так, згідно з законом, компанія відсторонюється від участі у публічних закупівлях на три роки, якщо її притягували до відповідальності через антиконкурентні узгоджені дії під час публічних закупівель.

Після звернення юристів ЦПК на “Прозорро” з’явилася інформація про відміну двох тендерів через відхилення всіх учасників.

Детальніше про оскаржені юристами ЦПК закупівлі дивіться на сайті https://ukr.aw/. Загалом за час роботи організації активісти не дали роздерибанити понад 4,3 млрд грн.

Читайте також:
Суд примусив правоохоронців розпочати провадження.
вчора, 07:14
13 грудня в Полтаві пройшов майстер-клас з виготовлення новорічної іграшки.
14 грудня, 13:18
Ліквідатори аварії провели круглий стіл, де обговорили нагальні проблеми.
14 грудня, 08:51
Виставка розпочалася 12 грудня.
13 грудня, 18:18
Кременчуцькі депутати звернулися до прем’єр-міністра щодо підтримки національного виробника.
13 грудня, 14:15
Конкурс на кращий пам'ятник загиблим на Сході захисникам України планують провести у Гадячі.
13 грудня, 12:05