З доповідями на конференції виступили історики, музейники, краєзнавці.
2 березня в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулась четверта наукова конференція «Село Жуки – батьківщина літописця Самійла Величка».
На ній свої доповіді виголосили історики, музейники, краєзнавці.
Цьогоріч з ініціативи Українського інституту національної пам’яті (УІНП) згідно з Постановою Верховної Ради 350-річний ювілей Самійла Величка та 300-річчя його літопису відзначається на державному рівні.
Літопис, який було укладено 300 років тому уродженцем Полтавщини Самійлом Величком, є одним із основних джерел з історії козацтва України 17 століття.
Це не звичайна хроніка, у якій просто фіксуються чи переказуються події ранньомодерної історії України. «Літопис» є водночас і художнім твором, бо автор знаходить яскраві барви для своєї оповіді, збагачує її важливими деталями, у ліричних відступах висловлює своє ставлення до подій і людей.
Це важливе історичне джерело містить не тільки опис подій, а й фрагменти документів, які Самійло долучив до твору.
Після того як літопис був вперше виданий в 1848-1852 роках, його майже не видавали. У 1991 році Валерій Шевчук адаптував літопис до сучасної української мови і видав його у двох томах.
У травні Полтавська районна рада планує організувати козацький фестиваль з нагоди 350-річниці з народження видатного літописця.