ВАЖЛИВО: Полтавська податкова інформує

ПОЛТАВА
30.09.2015, 10:28
ВАЖЛИВО: Полтавська податкова інформує

Операція «Акциз-2015» в дії

Оперативним управлінням Державної податкової інспекції у м. Полтаві за результатами вжитих протягом 2015 року заходів до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 14 інформацій, за якими розпочато кримінальні провадження, в тому числі 6 злочинів за ухилення від сплати податків.

Загальна сума відшкодованих державному бюджету збитків по кримінальних провадженнях, внесених до ЄРДР складає 4,7 мільйонів гривень.

Крім того, в ході проведення оперативно-розшукових заходів встановлено 8 суб’єктів фіктивного підприємництва.

В рамках операції «Акциз-2015» виявлено та припинено 18 фактів незаконного обігу підакцизних товарів. Вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 940,9 тис. грн., в тому числі лікеро-горілчаних виробів в кількості 352,1 дал. на суму 235,3 тис. грн., спирту в кількості 596,9 дал. на суму 644,6 тис. грн., тютюнових виробів в кількості 281 пачка на суму 4,2 тис. грн. та паливно-мастильних матеріалів в кількості 2,7 тони на суму 56,8 тис. грн.

Основні моменти закону про зменшення податкового тиску на платників

Державна податкова інспекція у м. Полтаві інформує про набрання з 1 вересня 2015 року чинності Закону України від 17.05.2015 року №655-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків».

Цим Законом Міністерству фінансів передано повноваження із надання узагальнюючих податкових консультацій з обов’язковим їх оприлюдненням на офіційному сайті відомства.

За наявності письмового звернення платника податків, замість документальної невиїзної перевірки може проводитися документальна виїзна перевірка.

Згідно з положеннями Закону, тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків з обсягом доходів або операцій до 20 млн. грн. штрафи, нараховані на суми податкового зобов’язання, які платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення, скасовуються протягом 10 днів із дня сплати податкового зобов’язання.

Також, платникам дозволено не нараховувати пеню при самостійному виявленні помилок у податковій звітності впродовж 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання.

Оподаткування додаткового джерела заробітку

Державна податкова інспекція у м. Полтаві інформує, що здача в оренду власного майна є додатковим джерелом заробітку, а це може бути одна кімната у квартирі, сама квартира, гараж, дачний будинок тощо. Юридичне оформлення таких правовідносин відбувається шляхом підписання договору про найм (оренду) нерухомого майна. Здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватись фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця як фізичною особою – підприємцем.

Досить часто громадяни України забувають, що згадане джерело заробітку підлягає оподаткуванню. Стаття 170 Податкового кодексу визначає особливості нарахування та оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду, житловий найм.

Орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам і не є підприємцем, кожного кварталу протягом 40 днів необхідно нарахувати та сплатити податок за ставкою 15% (20%).

Сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року, відображається орендодавцем у річній податковій декларації. Така декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, до податкової інспекції за податковою адресою платника податку.

Державна податкова інспекція у м. Полтаві звертає увагу, що крім відповідальності за несплату податків, не потрібно забувати і про те, що право на оформлення субсидій надаватиметься особам, які орендують житло і оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму (оренди) житла.

Продовжено 90-денний строк для розрахунків у іноземній валюті

Державна податкова інспекція у м. Полтаві повідомляє, що з метою врегулювання ситуації на грошово-кредитному ринку України, зокрема у його валютному сегменті, Правління Нацбанку прийняло постанову від 03.09.2015 року №581, якою, зокрема, продовжено дію:

–вимоги, відповідно до якої розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів;

–вимоги щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України 75% надходжень валютної виручки на користь резидентів;

–деяких раніше запроваджених заходів щодо діяльності банків та фінансових установ.

Постанова набрала чинності 4 вересня 2015 року і діє до 4 грудня 2015 року включно.

Відділ комунікацій

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

Складання розрахунків коригування до податкових накладних

та порядок їх реєстрації в ЄРПН

Державна податкова інспекція у м. Полтаві повідомляє, що змінами, внесеними до Податкового кодексу України, деталізовано механізм складання розрахунків коригування до податкових накладних та порядок їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних як продавцем, так і покупцем.

Так, відповідно до пункту 192.1 цієї статті розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, виданої їх отримувачу – платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

–постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

–отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. При цьому постачальник товарів/послуг чає право зменшити суму податкових зобов’язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем.

Розрахунок коригування, складений платником податку до податкових накладних, які не видаються отримувачу (покупцю) товарів (послуг), у тому числі до податкових накладних, складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, підлягає реєстрації таким платником податку.

Затверджено нову форму податкової декларації для спрощенців – юридичних осіб

Державна податкова інспекція у м. Полтаві повідомляє, що Наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 року №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку» затверджено нову форму податкової декларації платника єдиного податку третьої групи для юридичних осіб.

Враховуючи зазначене, звертаємо увагу, що платники єдиного податку – юридичні особи мають можливість подати податкову звітність за 9 місяців 2015 року за новою формою декларації.

Відділ комунікацій

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

Дякуємо за співпрацю


Читайте також:
13 грудня в Полтаві пройшов майстер-клас з виготовлення новорічної іграшки.
вчора, 13:18
Ліквідатори аварії провели круглий стіл, де обговорили нагальні проблеми.
вчора, 08:51
Виставка розпочалася 12 грудня.
13 грудня, 18:18
Кременчуцькі депутати звернулися до прем’єр-міністра щодо підтримки національного виробника.
13 грудня, 14:15
Конкурс на кращий пам'ятник загиблим на Сході захисникам України планують провести у Гадячі.
13 грудня, 12:05