Відкриють Сall-центр для бійців АТО та переселенців у Полтаві

ПОЛТАВА
22.06.2015, 10:13
Відкриють Сall-центр для бійців АТО та переселенців у Полтаві

Сьогодні, 22 червня, в Полтавській ОДА відбулася зустріч журналістів та організаторів проекту Сall-центра для бійців та ветеранів АТО, їхніх сімей та переселенців зі Сходу, які постраждали внаслідок військових дій і зараз перебувають у Полтаві.


Відкриють Сall-центр для бійців АТО та переселенців у Полтаві_1

Ініціатор створення Сall-центра емоційно-психічної підтримки – Литовський Фонд «Унія 1219». Проект також підтримують литовський департамент поліції, внутрішніх справ, міністерство охорони краю.

У Полтаві цей проект заручився підтримкою «Батальйону небайдужих», «Асоціації ветеранів й учасників АТО Полтавщини», єпископа Полтавського й Кременчуцького Федіра тощо.

Коли проект запрацює, на декількох телефонних лініях кваліфіковану допомогу надаватимуть спеціально навчені оператори, яких перед цим будуть учити спілкуватися з людьми, які мають пост-військові психічні травми.

«Останній Бастіон» поспілкувався з єпископом Полтавським і Кременчуцьким Федіром:

Відкриють Сall-центр для бійців АТО та переселенців у Полтаві_3

«Справді, підтримка бійців і їхніх сімей, усіх постраждалих унаслідок війни на Сході країни зараз на часі, оскільки це те, чим ми маємо займатися впродовж багатьох років. Багато хлопців повернулися травмованими, багато моральних і психічних травм, бо війна – це навантаження, яке людина не може переносити безслідно».

ОБ: Владико Федоре, а чи зможе в разі потреби фонд надати матеріальну підтримку, наприклад, якщо солдату буде потрібна операція?

ВФ: Я думаю, що це не входить у функції Сall-центра, адже по телефону надаватимуть лише емоційну підтримку, але оператори можуть підказати, куди людині рухатися, до кого звертатися з її проблемами.

Коментар "Останнього Бастіона": Ідея call-центру для бійців АТО, їхніх сімей та всіх, кому потрібна допомога, безумовно, гарна ідея. Але слова про допомогу мають підкріплюватися справами, без цього вони - просто слова, які нічого не варті. Проект має достатній фінансовий ресурс, адже має литовських ініціаторів, які, звісно, будуть допомагати в реалізації задуму українським колегам. Також підтримує проект call-центру "Батальйон небайдужих", сильна громадська організація, скриньки для збору коштів якої встановлені в багатьох місяцх як Полтави, так і за її межами. Слова підтримки й розради - це добре, але більшості хлопцям з АТО потрібні не вони. Гучних слів вони начулися, коли їх посилали на Схід й обіцяли гідні зарплати та надійний соціальний захист. Більшості бійців, які Слава Богу, повернулися живими з війни, слова потрібні щонайменше. Якісні протези, гроші на операції, допомоги сім'ям скалічених солдатів (не разові, а постійні) і багато іншого, що потребує матеріальних витрат. Інакше, на що кидають тисячі простих людей гроші в скриньки "Небайдужи", куди йдуть ці гроші? Допомогти словом потрібно тоді, коли допомагаєш ділом. Для початку, можна спитати в самих бійців АТО, для яких цей call-центр і відкрито, що їм потрібніше, слова чи медична допомога, яку вони, через "високі" зарплати не в силах оплатити та яку їм не надає країна, за яку вони воювали?


вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Чергова громада Полтавського краю увічнила пам'ять своїх полеглих на передовій земляків. Козацький хрест нагадуватиме про їхній Чин.
20:36
Полтава
Годі чекати, поки все налагодиться само собою. Запам'ятайте аксіому життя: до змін може привести лише Дія!
11 грудня, 20:32
Полтава
Банда українофобів на всіх щаблях влади захопила державний апарат України. Прифронтова Полтавщина також у лабетах корумпованих блазнів.
11 грудня, 19:23
Полтава
Працівники бюджетної сфери буквально по монеті назбирали 6000 гривень. Вказану суму передадуть для нагальних потреб поранених фронтовиків.
10 грудня, 06:06
Полтава
Впродовж 1727-1734 років цей чоловік командував Військом Запорозьким на Лівобережжі. Був серед тих, хто підтримав Івана Мазепу і Карла XII.
09 грудня, 13:41
Полтава
А слуги урода знищують все на місцях.
07 грудня, 15:15