Віктор Бажан анонсував показ унікальної колекції у Полтавському художньому музеї свого імені

ПОЛТАВА
28 липня, 12:15

В ексклюзивному інтерв'ю меценат розповів, що продовжує створювати справжній центр культурного життя Полтави.

Не є таємницею, що головний привілей заможніх – меценатство. Кожен у силу своїх розумових здібностей і фінансових можливостей допомагав тим, хто поруч. Одні безкоштовно бублики роздавали на ярмарках, інші будували школи, церкви, музеї. Так здавна повелося, зокрема й в Україні.

Віктор Бажан – колекціонер в третьому поколінні. Розповідає, що більшість експозицій створеного ним приватного музею, наповненого атмосферою мистецтва та старовини, вже готові до зустрічі з відвідувачами. Невдовзі на другому поверсі музею проходитимуть екскурсії, де екскурсоводи розповідатимуть про кожну річ.

Відвідувачі, зокрема, зможуть побачити колекцію фарфору фірми Мейсен XVIIІ сторіччя; старовинні українські, грецькі та російські ікони. Та дивовижний зал Європи того ж XVIIІ сторіччя – відреставрований кухонний стіл, стільці, софа, кухонний інвентар.

Колекцію англійських підлогових годинників, які тут представлені, на кожному із них є ім’я майстра. Зокрема і годинник київської фабрики Моріца Робічека. А ще – унікальні, старовинні полотна Павла Горобця та Григорія Ксьонза.

Меценат переконаний, якщо кожен на своєму місці зробить щось добре для Полтави, будуватиме, то – Полтава буде №1 в Україні. Віктор Бажан також подумує над тим, щоб брати участь у виборах мера Полтави в майбутньому. Він знає як зробити Полтаву одним з культурних і туристичних осередків України. Говорить, що розпочав би з упорядкування парків, лікарень. І стверджує, що зупинятися не стане.

Вже сьогодні, за задумом мецената, приватний музей ім. Віктора Бажана стане одним зі знакових культурних осередків не лише Полтави, але і всієї України.

Бажан продовжує створювати справжній центр культурного життя Полтави. Не побоїмося пишномовних слів – меценат доторкається до творення вічного, чим, безумовно, є мистецтво.

Кожна людина повинна залишити слід не тільки у своєму житті, але й в історії світової громади.

Читайте також:
Дорогі співвітчизники, товариші – з Новим 5781 роком!
03 серпня, 12:13
Жіночі посиденьки присвячені магії найкоротшої ночі року відгриміли у садибі Панаса Мирного.
22 червня, 14:06
Полтавщина — край, де народилося не одне покоління визначних українських діячів культури, науки, мистецтва та політки.
30 травня, 14:19
Карантин і пандемія не завада для підтримки культури — вирішили у Великобагачанській селищній раді й преміювали учнів музичної школи.
07 травня, 13:25
Пирятинські бібліотеки невдовзі поповняться накладом збірки художніх творів для малечі гумористичного змісту.
07 травня, 11:30
Депутати хочуть скасувати податки для працівників культури.
27 квітня, 21:49