Вітаємо з Днем народження Валентина Журавля

СПОРТ
20 жовтня, 13:55
Вітаємо з Днем народження Валентина Журавля
Фото: Останній Бастіон

20 жовтня свій День народження святкує відомий полтавський тренер, який виховав цілу плеяду талановитих спортсменів!

Редакція "Останнього Бастіону" від щирого серця вітає Валентина Івановича Журавля зі святом!

Бажаємо Вам міцного здоров'я, успіхів, родинного затишку та нових професійних перемог.

З нагоди Дня народження пропонуємо читачам ознайомитися з цікавим життям іменинника, сповненим самовідданої праці та справжнього спортивного запалу.

_________________________________________________________________

Народився Валентин Журавель 20 жовтня 1960 року у Полтаві. Батьки Антоніна Пилипівна та Іван Єрмолайович дуже любили єдиного сина, але при цьому ставилися до нього суворо і ніколи не балували, вимагали дисципліни.

Тож не дивно, що Валентин надалі обрав досить суворий і по-справжньому чоловічий вид спорту. В 1976 році, під час навчання у полтавському ПТУ №31, почав ходити на греко-римську боротьбу, якою його зацікавили друзі, котрі захоплювалися цим видом спорту.

Валентин прийшов до тоді ще молодого тренера Віталія Васильківського, який і став першим його наставником та прищепив любов до греко-римської боротьби. Із задоволенням ходив до секції, навчався у вечірній школі і практично не пропускав тренувань, що допомогло йому самоорганізуватися, привчило всюди встигати.

Після училища у 1978 році працював годинниковим майстром, не кидаючи свого головного захоплення. Багато хто дивувався, як Валентинові вдавалося поєднувати такі різнопланові та абсолютно несхожі види діяльності, як боротьбу і роботу ювелірної точності, витримувати колосальні фізичні навантаження і майже миттєво перемикатися на таку витончену діяльність.

Насправді це було досить логічно. Витончена робота заспокоює людину, дає можливість розслабитися, відволіктися від напруги боротьби.

У 1980 році Валентин Журавель вступив до Полтавського педагогічного інституту імені В.Г. Короленка, де продовжив заняття боротьбою і зустрів свого нового тренера – Віктора Батрака, який надалі вів його по життю, багато чому навчив. Також Валентин Журавель тренувався й у Володимира Бережного.

Після закінчення інституту став викладати трудове навчання у ЗОШ №19, де пропрацював рік і перейшов на тренерську роботу в товариство «Буревісник», після реорганізації якого потрапив до ДЮСШ «Авангард». На той час там уже працювали чотири тренери. Оскільки зал не міг вмістити таку кількість співробітників, то Валентин відкрив перший у місті спортивний клас у гімназії № 33. Так, по суті, і почалася його тренерська діяльність.

Вітаємо з Днем народження Валентина Журавля_1

Як і належить професійному тренерові, Валентин Журавель виховав багато першокласних спортсменів. Попри те, що зі своїми дітьми набагато важче працювати, ніж з чужими, успішно тренував і власного сина Дениса Журавля, який виконав нормативи майстра спорту України з греко-римської та вільної боротьби, став призером України серед молоді, призером Універсіади України, чемпіоном Збройних Сил України.

Вітаємо з Днем народження Валентина Журавля_2

Ще один його учень нині сам почав тренерську кар'єру – Антон Пушкар, майстер спорту України, випускник Національного університету фізичного виховання і спорту. Також слід згадати й Дмитра Збарського, який виконав норматив майстра спорту України, став призером відбіркового чемпіонату України перед чемпіонатом Європи.

Вітаємо з Днем народження Валентина Журавля_3

Взагалі Валентин Журавель підготував багатьох майстрів спорту України, які гідно захищали та захищають честь Полтави та області на різноманітних змаганнях з греко-римської боротьби!

вибір редакції
Читайте також:
27 листопада 2021 року Військово-медичному управлінню Служби безпеки України (ВМУ СБУ) виповнюється 30 років.
27 листопада, 15:05
Поліціянти спільно із чотирилапим напарником Некстом менш ніж за годину вийшли на слід нападників.
18 листопада, 15:38
З якою метою і яким конкретно вантажем до України прибув літак Збройних Сил Її Величності, наразі невідомо.
17 листопада, 11:15
Цими вихідними (13-14 листопада) у румунському місті Орадя відбувається Чемпіонат Європи з кіокушин-карате для юніорів і молоді.
13 листопада, 12:36
У соцмережах поширилося відео, на якому вболівальники співають соромницьку пісню про "обріз" ортодокса.
07 листопада, 17:26
Йдеться про спробу силового розгону Майдану 18-20 лютого 2014 року.
05 листопада, 14:39