Як вкрасти 200 мільйонів. Хто і навіщо в Полтаві ховає машини швидкої допомоги – розслідування
«Очільник Полтавської ОДА Олег Синєгубов відразу ж вибіг на телебачення і почав виправдовуватися».
Журналістам YouTube-каналу «Свободний» вдалося зловити за руку людей, які вкрали щонайменше 200 млн гривень. І крали на закупівлі машин «швидкої медичної допомоги».
Про це йдеться в розслідуванні оприлюдненому сьогодні.
Розслідувачам вдалося зняти як, наприклад, лише в Полтаві, 25 машин швидкої допомоги просто ховають на стадіоні футбольного клубу «Ворскла» тільки тому, що не можуть їх прийняти на баланс.
Тому що... розкриється чистий кримінал. А ховають ці швидкі вже півроку.
Взагалі, мовиться про декілька областей: Одеська, Полтавська, Тернопільська, Донецька, Вінницька та місто Київ. Це так звані пілотні регіони, де обкатуються медичні проекти, в тому числі система нової швидкої допомоги.
Журналісти вкотре нагадують, що, фактично, «все життя», будь-які закупівлі в міністерстві охорони здоров'я України контролювалися мафією. Ринок завжди був жорстко поділений між кількома сім'ями, які рвали і рвуть українську медицину.
І машини швидкої допомоги не виняток. Що було зроблено в 2019 році, коли надійшов мільярд гривень: у міністерстві охорони здоров'я була створена робоча група з реальних і фахових людей. Але всі рекомендації спеціалістів – проігнорували.
Доходило до смішного, коли в останні дні перед проведенням тендеру непотрібних претендентів просто викинули з торгів, залишивши виключно представників відомих «тендерних родин».
Але що ділки зробили цього разу – привезли з-за кордону вантажні автобуси. І за місцем почали їх фізично варити, пиляти й підбивати. І продали їх областям під виглядом спеціалізованих медичних машин.
Окрім того, ділки підробили гарантійні документи, вони підмінили пряму норму про те, що гарантія повинна бути від виробника, замість неї вони «підклали» гарантії від самих себе.
За інформацією журналістів-розслідувачів, тільки ця маніпуляція дозволила наварити по 10 тис. доларів на кожній машині.
Це, не кажучи вже про те, що одні й ті ж машини продали всім областям по кілька разів. По суті, областям продавали повітря. І тільки потім ввозили автомобілі, порушуючи всі зазначені терміни та умови.
Саме тому, що ці машини були ввезені на територію України з усіма порушеннями та термінами, через їх технічні характеристики, ці машини вже півроку ховають в під трибунних приміщеннях ФК «Ворскла».
Чому, до речі, «Ворскли»?, – вдаються в питання журналісти.
Тому що один з керівників ФК «Ворскла» – син глави обласного відділу охорони здоров'я Полтавської області – Віктора Лисака. Який незмінно керує обласним відділам охорони здоров'я починаючи з 1999 року.
Варто додати, що процес з крадіжкою немало-небагато мільярда гривень пішов як по маслу після парламентських виборів, коли міністром охорони здоров'я стала Зоряна Скалецька, а секретарем міністерства – Інна Солодка.
Тоді міністр Скалецька збирала глав усіх облздравів країни, і окрему нараду для так званих пілотних регіонів. Де і були озвучені нюанси проведення тендерів на «свій розсуд» в регіонах.
Очільник Полтавщини Олег Синєгубов відразу ж вибіг на телебаченні і почав виправдовуватися...