«Захисники вітчизни»: 23 лютого 1944 року НКВС живцем спалили сотні інгушів

СВІТ
23.02.2021, 14:51
«Захисники вітчизни»: 23 лютого 1944 року НКВС живцем спалили сотні інгушів
Фото: wikikavkaz.ru

Це сталося під час сталінської депортації гордого гірського народу.

23 лютого 1944 року війська НКВС за наказом Сталіна здійснили страхітливі злочини в Інгушетії в ході депортації інгушського народу.

У кількох селах були живцем спалені сотні людей, в тому числі діти і жінки.

Про це розповідається у фільмі грузинського історика Маріана Хуцішвілі про гірську Інгушетію, знятого в 1988 році (уривок ВІДЕО).

На кадрах - руїни школи інтернату для місцевих дітей, побудованої в 30-х роках 20-го століття поруч з вежами Хамхі.

Знімальна група фільму не припускала, що в цих руїнах колись відбулися одні з найжахливіших злочинів Сталіна і НКВД - масове спалення живих людей.

Як згадує Чахкієв Джабраїл, професор історії: «У Хамхі спалили, в ЦІеча-Ахке спалили. Я писав про це в 90-е. Замок Євлоєва підірвали, багато людей загинуло. Євлоєва зібрали, Цороєва зібрали. Звезли їх в мечеть Цорі й живцем спалили. Дітей, старих, жінок».

Рішення «проблеми» було знайдено - спалити людей живцем.

В той день випало небувалу кількість опадів - можливо це і вирішило долю призначених до висилки в Казахстан інгушів, які жили в важкодоступних гірських селищах.

Транспортування людей по завалених снігом дорогах могло закінчитися запізненням на першу годину відходу поїздів. А це означало зрив спецоперації «Чечевица» - дітища глави НКВД Лаврентія Берії, яка повинна була бути реалізована протягом одного дня. 

І рішення «проблеми» було знайдено - спалити людей живцем. А з тих інгушів, яких встигли закинути в вагони, на Кавказ вже ніколи не повернувся кожен третій. 

Як наслідок, за даними офіційної статистики, складеної з урахуванням народжених в роки депортації дітей, чисельність інгушів скоротилася майже на 40 відсотків».

Дослідник Марьям Яндієва пише: 50660 інгушських дітей, жінок і чоловіків різного віку були вбиті сталінським терором під час депортації в Північний Казахстан і Середню Азію, жорстоким поводженням конвою, військових комендантів, наглядачів, голодом, холодом, епідеміями, нелюдськими умовами життя і каторжною, рабською працею перших років депортації.

Безповоротні демографічні втрати інгушів з 1944 року (134178 осіб) по 1953 рік (83518 осіб) в процентному відношенні складають 37,8%.

«Наказано забути» - художній фільм режисера Хусейна Еркенова, знятий у 2014 році - присвячений депортації чеченців та інгушів 1944 року.

Прем'єра фільму повинна була пройти в Грозному 10 травня 2014 року, проте Міністерство культури Росії заборонило демонстрацію фільму на території Росії на тій підставі, що він, за твердженням міністерства, «розпалює міжнаціональну ворожнечу».

Ось така логіка російського міністерства та їх силових структур - за якою палити беззбройних людей - норма, а говорити про злочини катів - злочин.

Отже, яка країна такі, до слова, і її «захисники» - канібальське свято яких там сьогодні святкують.  

Відділ моніторингу Останнього Бастіону

Читайте також:
"Шукаємо за піснями "Любе". Як блогери розслідують перекидання військової техніки до кордонів України
17 січня, 14:55
Внаслідок дій ворога один військовослужбовець Об’єднаних сил дістав поранення.
16 січня, 18:28
Путіну не потрібна затяжна війна, але він готовий до дій
16 січня, 14:55
Українці більш у 20 країнах світу вийшли на акцію #SayNOtoPutin/СкажиПутіну_НІ
09 січня, 19:05
Внаслідок дій ворога один військовослужбовець Об’єднаних сил отримав бойове травмування.
09 січня, 18:45