•  

Збитки від полтавського аеропорту втричі перебільшують прибутки

440
Збитки від полтавського аеропорту втричі перебільшують прибутки

На утримання полтавського аеропорту щороку витрачають більше 2 млн грн. Прибутків – щонайменше втричі менше. Причина – недостатня експлуатація летовища.

Під час засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку неабиякої дискусії набуло питання полтавського аеропорту та його подальший розвиток.

Члени комісії представили проект, за яким слід внести зміни до Програми підтримки обласного комунального підприємствами «Аеропорт-Полтава» на 2015-2016 роки та заходи по сплаті і погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

– Нам потрібно внести зміни у плані фінансування. А саме – аеропорту потрібно 210 тис. на зарплати 40 працівникам. Якщо ми втратимо цих фахівців, це буде ризиковано для нашого летовища. І 100 тис. грн треба на дослідження злітної смуги – сказала в.о. начальника управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Лариса Оніщук.

Ці 100 тис. грн. підуть на перевірку стану злітної смуги. Вже є попередня домовленість з компанією, яка займається обслуговуванням та дослідженням станів летовищ. Загалом, вартість такої перевірки складає 200 000 грн, але існують домовленості про знижку на 50%.

Також директор аеропорту Юрій Колісник відзвітував перед членами комісії про заробіток полтавського аеродрому. За його словами, збитків від функціонування летовища втричі більше, ніж прибутку.

– Цього року ми заробили трохи менше 700 тис. грн, це при тому, що на утримання йде 2 млн. 348 тис. грн. Минулого року заробітку у нас було на загальну цифру 1 млн. грн. Проблема у тому, що зараз стало менше чартерів. За 9 місяців 2016-го року ми прийняли усього 28 чартерних рейсів – зазначив керівник полтавського летовища.

За його словами, найбільшу суму за обслуговування свого літака заплатив донецький «Шахтар», який прилітав до Полтави цими вихідними на гру з місцевою «Ворсклою» – 10 000 грн. Найчастіше аеропортом користується саме «Ворскла», яка часто літає у віддалені куточки країни на ігри національного чемпіонату.