​Полтавський правозахисник вбачає в акції проти ректора Оніщенка не що інше, як звичайний піар нардепа Ю. Бублика

Опінії
17.03.2015, 07:03
​Полтавський правозахисник вбачає в акції проти ректора Оніщенка не що інше, як звичайний піар нардепа Ю. Бублика

«Я корінний – полтавець з діда-прадіда. Я те третє покоління, яке навчалось в тодішньому ПІСІ. Мій дід видатний геодезист Воскобійник, моя мати – будівельник і я навчалися на архітектурному факультеті разом з Наталкою Кондель та Юрієм Петруком. Тож доля Технічного університету мені не байдужа, а архітектурного факультету з його традиціями та заслугами, тим паче. Без архітектурного факультету цей ВИШ втратить обличчя і не зможе бути гордістю духовної столиці України»(с) В. Ковальчук

Правозахисник Василь Ковальчук поділився своїм баченням ситуації, яка склалася зараз навколо скандалу щодо посади ректора ПНТУ ім. Ю. Кондратюка. На думку Василя Григоровича, події, які відбуваються в останні місяці в Полтаві ніщо інше, ніж банальний популістський піар нардепа від 145-го округу Юрія Бублика.

«Зараз проходить акція по дискредитації ректора ПНТУ Володимира Оніщенка. Звичайно, недоліки можна знайти у роботі будь-якої людини, нехай хоч і найсвятішої. Зрозуміло, що ректор вузу святим бути не може, але на сьогодні, згідно висновків перевірок, нарікань на нього немає. Можливо, якісь незначні нарікання і є, але, в той же час, фінансових порушень не виявлено, учбовий процес налагоджено і подається у повному обсязі та й на господарську частину нарікань немає. Більш того, згідно контракту, в нього ще не вичерпався термін перебування на своїй посаді, яка, до речі, виборна. І обраний він вже вдруге робочим колективом», - говорить Василь Ковальчук.

Варто зазначити, що правозахисник підкреслює, що він ні в якому разі не хоче ставати на захист або обвинувачення щодо Володимира Оніщенка. Сьогодні це право лише трудового колективу.

«Потрібно розуміти, що я не хочу брати участь в тих аферах, де Бублик заробляє собі авторитет та гроші на популізмі. Якщо він приводить людей боротися з Оніщенком, то нехай спочатку побореться з реальними проблемами в своєму окрузі. Хоч десь нехай наведе порядок. Далі я приведу кілька фактів і стане зрозуміло, що все це він робить виключно з фінансової мотивації. Навіть не дивлячись на те, як він з екрану розповідає, що йому потрібні чесні вибори, у нього вже навіть є певна кандидатура на місце ректора ПНТУ», - підкреслив Василь Григорович. Адже це діюче не збиткове підприємство, для когось ласий шматок, та і будівлі і територія нічогенькі.

Факт перший. Вул. Жовтнева 5 та рекет забудовників.

«Знаючи, що це за особа, я вам нагадаю випадок по вулиці Жовтневій 5, де свого часу стояв згорілий павільйон. Так сталося що він згорів, або його спалили – не про це мова. Це місце знаходиться в центрі міста, де гуляють полтавці. Забудовник спланував збудувати будиночок, не високий, який туди дуже гарно вписується. Такий собі казковий пряничний будиночок та ще й з кондитерською та пекарнею. Проходячи повз нього, ми б милувалися ним, він би родував очі. Що краще: згарище в центрі міста, чи гарненький будиночок до якого захочеться зайти на філіжанку кави?

Здавалося б, подібне варто вітати всіма силами, але ми достовірно знаємо, що силами «Свободи» було блокування будівлі, ламали паркан і, що цікаво, за твердженням забудовника настільки примітивна була вимога – «дай грошей пану Бублику і я не буду заперечувати проти забудови». Для цього використовували порядних, рядових «свободівців», їм розповідали, що якийсь бізнесмен, чи-то олігарх, розпочав будівництво хмарочосу в центрі міста і йому необхідно заважати. Жахливо те, що «Свобода» використала пориви душі українського народу, його духовність, задля досягнення своїх мародерських цілей. Ви самі розумієте, після Революції був такий пан Швайка, прізвище саме за себе говорить, який мільярди з народу «збив» на рівному місці. Мохник, який гроші на кіотів вкрав, Мохницький, який йшов на злочини проти українського народу. Ми ж знаємо і таку «Свободу», як Пупсів, Морд, Мірошніченок, Фаріонів, Тягнибоків, Бубликів, Бугайчуків. Хоча прості дійсно вірили в національний дух, в ті ідеї, якими дурили рядових «свободівців», вони в сніг і в дощ стояли в палатках розповсюджуючи газети. Безкоштовно – за ідею. Люди, які прийшли до лав цієї партії, одні з найпорядніших людей, але на сьогоднішній день вони обдурені верхівкою "Свободи", яка просто займається наживою.

Інший, доволі схожий випадок, стався нещодавно у Полтаві за адресою вул.. О.Бідного 6. Пан Бублик вступив у змову проти парку із забудовником та привіз тітушок з підприємства Ландаря. «Свобода» і тітушки!!! Ця подія сталась у вихідний день, коли він вийшов зустрітися з людьми, жителями мікрорайону, які заперечували проти будівництва багатоповерхівки за цією адресою. І відстоював він інтереси олігарха, а не громади», - розповів правозахисник. І, навіть найдовірливіші полтавці не повірять, що Ю.Бублик займався альтруїзмом.

Факт другий. Бублик і регіоналка Корост.

«Чим не вгодив Ю.Бублику ректор Оніщенко, адже це той округ, де Бублик не балотувався? Це 144, а не 145. Чи в 145 окрузі вже все зроблено і все налагоджено? Якщо його так зачіпає, що Оніщенко – колишній регіонал, то чому він не звертає увагу на Корост Тетяну, яка не сплачує орендну плату, яка забирає землі та незаконно присвоює їх, грабує, яка в чистому вигляді «регіоналка» і яка в минулому році за власний кошт наймала та возила бійців на антимайдан. Нещодавно вона привласнила, всупереч закону, 60 га. землі в Півнях. Чому він не займається цією «регіоналкою», якщо він такий свідомий? Пояснення дуже просте – бо вона мільйонерка і має достатньо коштів, щоб вмовити його заплющити очі на всі її злочини. Ось це і є суть Бублика», - пояснює Василь Григорович.

Факт третій. Бублик, громадські приймальні та штат робітників.

«Врешті – решт, давайте подивимось де Бублик відкрив свої приймальні по 145-му округу? В Котельві та в Полтаві та й то у Ленінському районі. Все! В той же час, повідкривав офіси в Лубнах, Кременчуці, в Сумах – в найбільш «дійних» місцях, де його рідним виборцям від цього ні холодно, ні гаряче. Бублик зацікавлений відкривати приймальні лише там, де від цього є фінансовий зиск. При цьому, в нього цілий штат працівників, які утримуються державою. Він сам фактично правозахисник, але на державних основах, йому платить держава за це – це нормально. Плюс йде виділення коштів на все, що тільки можна: і на офіси, і на оргтехніку,і на канцелярію. Здавалося б, не захищати інтереси громади для нього - це гріх. Але ж захищати інтереси людей і набивати собі кишені – це не одне й те ж», - зазначив Ковальчук.

Факт четвертий. Бублик і вкрадені БРДМи.

«15 лютого, заради піару, Бублик разом з тодішнім губернатором Бугайчуком відремонтував 2 БРДМи полтавського батальйону підполковника Петренка, а потім цинічно, фактично вкрав їх, передавши ці машини до батальйону «Київська Русь». Як це відбувалось! Підполковнику Петренку пообіцяли відремонтувати 2 БРДМи. Бугайчук відкрив фонд, зібрав 7 мільйонів гривень, в який мусили здавати гроші підприємці Полтавщини. Машини були відправлені на кременчуцьке підприємство «Вепр», де їм зробили повний капітальний ремонт, встановили непробивні вікна, колеса , та навіть зробили зручні бокові двері для бійців, зробили нове днище, укомплектували новігацією. За словами директора заводу «Вепр» Пилипенка Володимира Івановича ремонт кожного транспортера обійшовся у 10 тисяч доларів, які цілком лягли на бюджет заводу. А як же фонд? Чи то лопнув чи випарувався. Пилипенко з фонду не отримав ні копійки. Але, коли прийшов час повертати машини, Бублик раптово вирішив, що вони мають дістатися батальйону «Київська Русь». Таке враження, що на сьогоднішній день недоторканість для депутата означає лише безкарність - ти можеш красти стільки, скільки хочеш, навіть військову техніку, але при умові, що ти народний обранець і тобі за це нічого не буде», - робить висновок Василь Григорович.

Як можна зрозуміти, зараз нардеп від Полтави «літає» виключно там, де може щось хапонути для себе, або ж грає в карти, чи спить на засіданнях ВР.

«Вже ні для кого не секрет, що ця людина не на своєму місці. Що він зробив для зняття Мамая? Нічого. Пропіарився і все. Я пам’ятаю, як разом з Ю.Бубликом, С.Капліним починали відстоювати інтереси дітей 1-4 класів 12 школи селища Червоний Шлях. Потім з’явився В. Ляшко - і Каплін з Ю.Бубликом змінили свою орієнтацію на популізм. Чомусь сьогодні складається враження, що Ю.Бублик порішав з Мамаєм свої питання і Мамай отримав індульгенцію від Ю.Бублика на знущання над малечою Червоного Шляху. І після цього Мамай вже для Юрка не дуже й ворог», - каже Ковальчук.

Як мав би діяти в цій ситуація з ПНТУ Бублик? На думку правозахисника очевидно: він мав би розібратися в ситуації, яка склалася в Технічному Університеті, створити комісію, яка б провела перевірку, зробила висновки. Можливо захистити чиїсь інтереси в суді, якщо є підстави. Чому цього не зроблено, скажіть будь-ласка? Посилатися на аудіо записи, які невідомо ким і як зроблені не маючи жодного доказу про їх достовірність (жоден суд не візьме їх до уваги, як доказ). Покричати «ганьба» та «геть», розмахуючи шапкою, багато розуму не треба, хіба що бути Бубликом. Дуже цікава була гра Ю. Бублика в демократію, коли він після свого запального виступу запропонував опонентів до виступу. Коли опонент – проректор Б. Коробко сказав те, що не сподобалось Ю. Бублику, за помахом руки Бублика-Чечетова, треновані помічники підскочили до виступаючого і в обличчя кричали «ганьба» та «геть», не давши йому завершити виступ. Оце і є метод роботи свободівця.

«В заяві Бублика подана досить цікава теза, про те, що склад викладачів вузу – це болото і всі у вузі лизоблюди. Звісно у всі віки, а тим паче в Україні, було лизоблюдство і нікуди від цього не подінешся. Тим паче, що ця риса притаманна самому Ю.Бублику. Але, в якому селі його навчили таким «вишуканим» манерам поводження? А в той же час в ВИШі здебільшого розумні, грамотні, ввічливі, толерантні, тактовні, змістовні викладачі, які мають свою позицію і, якщо їх на цей час задовольняє ректор Оніщенко, то мабуть, на те є причини. Більше того, це підтверджено їх вибором і цей вибір закріплений контрактом до певного року. Як юрист, я вам скажу, що, навіть якщо зараз міністр освіти Сергій Миронович Квіт захоче зняти ректора, то на це в нього зараз немає жодних законних підстав і будь-який суд скасує це рішення. Тому питання навіщо роботи те, що завідомо буде провальним, навіть не стоїть. Все, що робиться зараз, робиться виключно з метою роздмухування скандалу, щоб Бублик міг зробити на ньому собі піар», - резюмував правозахисник.

Олександр Сергєєв


Читайте також:
Опінії
Сьогодні немає ані мобілізації для всіх, ані справедливості. Питання життя і смерті вирішують дядьки у військкоматі, міністерствах, Генштабі
вчора, 17:37
Опінії
Будьмо відверті, наші бажання не збігаються зі страхами США та ЄС про поділ РФ. Особливо, коли йдеться про утилізацію ядерної зброї.
30 квітня, 19:53
Опінії
Військовий був незадоволений владою в Україні, а також значними втратами, які несли збройні сили.
30 квітня, 16:05
Опінії
Коли Зе-влада поганою мітлою винесла всіх старих досвідчених військкомів, заодно й «виплеснула дитя з водою». Система зламалася...
30 квітня, 13:36
Опінії
Чому влада так полюбила будівництво доріг (укриттів для обʼєктів критичної інфраструктури)?
29 квітня, 15:31
Опінії
Ці папірці — не більше ніж папірці. Вони ніколи ніким не були внесені на розгляд Верховної Ради України та ратифіковані. Тож, думай-те!
29 квітня, 07:12