•  

Археологи Глинської групи відвідали фестиваль гончарства в Опішному

880
Археологи Глинської групи відвідали фестиваль гончарства в Опішному

Студенти-археологи з Дніпропетровського національного університету імені О. Гончара та Сумського державного педагогічного університету імені А. Макаренка відвідали фестиваль гончарства в Опішномув рамках гончарного практикуму юних археологів Глинської археологічної експедиції – 2016.

Заходи відбулися за сприяння «Останнього Бастіону». 

25 червня цього року студенти-практиканти Глинської археологічної експедиції відвідали Фестиваль гончарства в Опішному. У рамках заходу молодь взяла участь у майстер-класах з виготовлення глиняного посуду, ознайомилася з асортиментом виробів народних майстрів на ярмарку, спостерігала за роботою ковалів та художників.

Роман Басевич, учасник експедиції, студент ІІ курсу історичного факультету Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, зазначив, що такі заходи залучають молодь на власне археологічні проекти:

– Цьогоріч уперше був на розкопках у Глинську. Поряд із дослідницькою діяльністю отримав досвід гончарування. На перших погляд, це дуже складна і спритна справа, але коли торкаєшся глини на гончарному крузі, відчуваєш певний зв'язок з цим матеріалом і руки починають творити нескладну форму. Тепер обов’язково буду учасником експедиції і наступного року.

Студентський ентузіазм охоче підхопили й викладачі, кандидати історичних наук Олександра Ромашко (м. Дніпро) та Олександр Кравченко (м. Суми), які із задоволенням спробували власні сили в художньому малюванні.

До відома: Науково-археологічна група, що досліджує Глинське городище після тижня розкопок дослідила понад 75 м2 земної поверхні, де розташовані 10 об’єктів – господарських ям, поховань, курган. Археологи знайшли низку наконечників стріл, золотоординські монети 14 ст., жіночі прикраси – сережки, привіску (намисто) тощо.

Коментарі