•  

Корупційна схема Блажівського

9680
Корупційна схема Блажівського

Хоча нам всім ще довго чекати вироку суду щодо оборудок з астрономічними сумами начальника УДАІ Полтавської області Петра Блажівського, але факти зібрані СБУ, прокуратурою, а також слова пересічних автоінспекторів, які стикалися в роботі з Блажівським, вже зараз можуть розповісти багато цікавого про «здирницьке» походження грошей вилучених у чиновника під час спецоперації.

Перший дзвіночок Блажівському задзвонив разом зі шкільним. У вересні минулого року в «Останній Бастіон» звернулися співробітники Полтавського обласногоуправління ДАІ з незвичним проханням. Забажали оприлюднити схему поборів у власному відомстві. Стислий перелік сум і варіантів збагачення зайняв півтори сторінки. Незадоволені поборами інспектори розкрили фактично всю корупційну схему від інспектора, який брав гроші на дорозі, до начальника обласного ДАІ.

Після виходу матеріалу подав голос ще один працівник ДАІ, який забажав розкрити низку фактів зі свого досвіду. Це ще півтори сторінки сповіді, накачаної адреналіном великих грошей.

Якщо коротко про два «зливи», то наведені схеми збору коштів зводяться до того, що всі і так приблизно собі уявляють. Але з конкретикою, методами, прізвищами і сумами: інспектори на дорогах збивають «сірі» штрафи, потім гроші розходяться вище – по «паперових» управліннях, далі начальники середньої руки і сам Блажівський.

Саме завдяки другому матеріалу став загальновідомим навіть номер банківської картки куди перераховувались окремі хабарі. Може вам, панове правоохоронці, ще й ключ від квартири де гроші лежать?

Але на офіційне звернення від «ОБ» на основі наведених працівниками полтавського ДАІ фактів Генпрокурор Віталій Ярема і очільник МВС Арсен Аваков тоді відповіли, що Блажівський «чистий, як сльоза бідного ДАІшника»: за нашими даними після публікації у облуправління дійсно приїхала столична перевірка, але її результати лишили розчарованими анонімних інспекторів-скаргарів, іншими словами – факти не підтвердилися.

Але, схоже, з дискредитованим елементом вирішили не продовжувати «контракт» на наступний рік.

Після затримання Блажівського на гарячому співробітниками СБУ історія набула нових питань. Чому посадовці, які проводили перевірку за наведеними фактами в упор не побачили крикливий навіть за мірками України розмах корупції в полтавському управлінні ДАІ. Чи задовольняє начальника ДАІ України Анатолій Сіренко результат їхньої роботи.

Важливим моментом в цій історії є ще той факт, що затриманий Блажівський був призначений на посаду уже «новою владою», навесні минулого року. Отримати таку посаду колишній регіонал міг тільки за якісь надзвичайні здібності. Тоді ж Анатолій Сіренко зробив навесні гучну заяву, про те що «кожен ДАІшник-начальник має бути звільнений, якщо його підлеглого впіймають на хабарі».

«Останній Бастіон» підготував ще один запит до очільників правоохороних міністерств про те, чи будуть покарані люди, які проводили антикорупційну перевірку Блажівського і не побачили в його діях криміналу. Також «ОБ» оприлюднює корупційні схеми, згадані вище, надані співробітниками обласного управління ДАІ. Вони дають уявлення, за що саме «взяли» Блажівського.

Коментарі