•  

На 9 травня полтавців запрошують на щорічний фестиваль «Пісні бузкового гаю» в Диканьці

2090
На 9 травня полтавців запрошують на щорічний фестиваль «Пісні бузкового гаю» в Диканьці

Починаючи з 1969 року щорічно на початку травня, під час цвітіння знаменитого бузкового гаю, проводиться традиційне свято «Пісні Бузкового гаю».

У суботу, 9 травня, у парку знову будуть: звучати народні пісні; відкриється ярмарок майстрів Полтавщини та фотосалон «Солоха»; виступлять гоголівські герої; будуть проведені спортивні ігри.

Також дітвора зможе розважитися катанням на атракціонах, човнах і конях.

Офіційне відкриття свята відбудеться о 14:00 на головній сцені.

Травневі свята – це традиційний час пікніків і шашликів. Тому учасників свята також очікують смачні ласощі: вареники, млинці, галушки і, звичайно ж, шашлики.

Бузковий гай у Диканьці займає площу близько 4 гектарів. За легендою, рід Кочубеїв дуже потерпав від туберкульозу і лікар порадив графу Віктору Павловичу Кочубею посадити для його невиліковно хворої дочки Ганнусі бузковий гай, щоб його аромат хоч трохи продовжив її життя. Саджанці привезли з різних куточків Європи. Коли гай зацвів, він виглядав так чудово, що дочка, здавалось, почала одужувати. Але разом із зів'ялим морем квітів згасло й життя дівчини. А душа її залишилась у бузковому гаю, де кожної весни солов'ї співають їй найкращих пісень.

Сьогодні це природо-охоронний парк.

Коментарі