•  

Нацполіція проводить виїмку документів у фірми, причетної до розкрадання глини на Полтавщині

6270
Нацполіція проводить виїмку документів у фірми, причетної до розкрадання глини на Полтавщині

Національна поліція відучора проводить виїмку документів турецької фірми «Onur», яка несанкціоновано добуває корисні копалини на території Полтавської області під приводом реконструкції автодороги Київ – Харків – Довжанський. Причиною слідчих дій стали численні публікації «Останнього Бастіону» і наші звернення до правоохоронних органів.

Ми писали, що турецька компанія «Onur» здійснює незаконний видобуток корисних копалин під приводом забору ґрунту для виконання асфальторемонтних робіт в області. На прикладі договору з компанією «Захід-Інвест Груп» ми показали, як «Onur» заключає контракти з фірмами-прокладками. Останні крадуть копалини і продають їх туркам на потреби будівництва.

22 травня 2017 року «Onur» уклав договір на постачання ґрунту із ТОВ «Захід-Інвест Груп». 22 липня Штомпелівський сільський голова з депутатами заблокували машини «Захід-Інвест Груп» в кар’єрі у селі Коломійцеве Озеро Хорольського району. Фірма без погодження вивозила ґрунт і глину. Машини затримали.

Слідче відділення Хорольського відділу поліції відкрило кримінальну справу. Зараз тривають слідчі дії з встановлення осіб, які вели незаконний видобуток глини на території села, повідомили в Штомпелівській сільраді.

Активізація несанкціонованого видобутку та реалізації копалин пов’язана з наближенням компанії «Onur» до виконання автодорожніх робіт у Полтавському районі. За попередньою інформацією, на відсипку дорожнього полотна потрібно 1,5 млн куб. м. піску.

Наразі «ОБ» готує відеоматеріали про несанкціонований намив піску у Решетилівці. Пісок намивають із річки. Його поставляють як на будівництво автодороги, так і для продажу по районах і в Полтаві.

Раніше ми повідомляли, що для узаконення крадіжок корисних копалин був підроблений лист обласного Держгеокадастру

Коментарі