•  

«Останній Бастіон» започатковує новий проект «Ревізія»

8300
«Останній Бастіон» започатковує новий проект «Ревізія»

«Останній Бастіон» започатковує новий проект «Ревізія» - в якості покупців і клієнтів, ми обійдемо полтавські супермаркети та заклади громадського харчування, що користуються попитом у місті й дамо їм належну оцінку.

Шквал скарг від полтавців на гнилі та прострочені продукти, які магазини пхають їм з полиць, обрушився останнім часом на адресу «Останнього Бастіону». При чому сигнали надходять однаково як на маленькі маркети, відомі тільки жителям околиці, де вони розташовані, так і на торгові точки найбільших мереж супермаркетів.

Так само співробітники нашого видання все частіше на власні очі стикаються з простроченим товаром, що підсовують нам у крамницях.

В рамках «Ревізії», ми покажемо полиці полтавських супермаркетів із товарами, що покрилися пліснявою, гниють і валять з ніг смородом і зовнішнім виглядом, а також – засоби, якими користуються магазини, щоби обдурити навіть того покупця, який не полінився відшукати дату виробництва. Критерії оцінювання, які ми висуваємо магазинам: свіжість продуктів харчування, їхня незіпсованість, особливо уважно ми будемо досліджувати факти перебивання дат на магазинних упаковках. Ми покажемо реакцію персоналу магазинів на виявлення покупцем підозрілих продуктів.

Торгівля гнилими і простроченими продуктами – це не тільки обман і шахрайство з боку власників магазинів відносно клієнтів та завдання матеріальної шкоди покупцям, а й нанесення шкоди здоров’ю людей.

Як враження від першого візиту, одна ремарка наперед – полтавські супермаркети настільки знахабніли, що навіть не намагаються приховати факти продажу явно непридатних для вжитку продуктів.

До недавніх пір, контроль за якістю продуктів, якими торгують магазини й дотриманням строку реалізації товарів був покладений на управління захисту прав споживачів та ряд відповідних інспекцій, у тому числі - санстанцію. Через тотальну заборону перевірок Кабміном і реорганізацію, яка зараз проводиться в багатьох з цих відомств – у реальності перевірки полиць магазинів державні органи не проводять уже багато місяців. А торговці, користуючись цим, заповнили свої полиці гниллю.

Сьогодні об’єктом ревізії «Останнього Бастіону» стали три магазини «Гранд Маркет» (вул. Жовтнева, 46), мінімаркет «Продукти» (вул. Чорновола, 2-Б) та «Провінція» (вул. Леніна, 13)

Першим номером для перевірки ми обрали один з найбільш «пафосних» супермаркетів Полтави «Гранд Маркет». Магазин позиціонує себе як статусний, принаймні цим пояснюється суттєва різниця цін в більший бік, порівняно з середніми по Полтаві. Розташувалася торгова точка навпроти центральної будівлі обласної ради і облдержадміністрації - в асортименті продукція європейського масмаркету.

У «Гранд Маркеті», окрім хамовитої охорони, нам трапилися дитячі сирки, термін зберігання яких скінчився сьогодні, але чомусь продавці не квапилися прибирати їх із полиці.

Поряд догниває одинокий авокадо: дарма, що в холодильнику – його вже нічого не врятує, а от сам плід псує собою продукти навкруги.

Ми були готові врятувати холодильник «Гранд-Маркету» від зараження пліснявою – просили в персоналу знижку за нещасний авокадо, адже третина вже згнила. Продавчині обіцяють надати знижку, щойно прибуде власник магазину – мовляв, про переполох йому вже доповіли і він в дорозі...

Відзначився «Гранд Маркет» і діями охоронця, що хапав нас, прискіпливих покупців, за руки. Ці дії ми не прагнемо розцінювати як напад, утім, вони самі явно свідчать про незаконність. Питаємо охоронця – за що нас тут труять, а у відповідь він просто накивав п’ятами.

Тож, якщо клієнти цього магазину – чиновники і депутати з будівель навпроти думають, що через цей магазин вони можуть прилинути до єврожиття – то жорстоко помиляються. Пани чиновники, вас дурять і травлять так саме, як нас. Тільки дорожче.

Супермаркет "Продукти" потішив іще більше.

Березовий сік, термін придатності якого збіг ще місяць тому, мідії, на упаковці котрих не було зазначено кінцевої дати споживання. Після нашого питання, коли ж усе-таки кінцевий термін уживання продукту, продавчиня, збігавши в підсобку за консультацією, відповіла, що мідії вона дозволяє їсти ще пів року. Щоправда, скільки вони лежать у морозильнику на сьогоднішній день – нікому невідомо.

У цих же «Продуктах» йогурти, у яких сьогодні сплив термін придатності.

А ще полиці-полиці-полиці з теплим, майже гарячим, майонезом під системою кондиціювання. «Останній Бастіон» днями ще раз завітає у цей магазин, щоби подивитися, чи зникли з полиці несвіжі йогурти.

У «Провінції» проблем виявилося найбільше.

Морожені вареники й пельмені, прострочені на місяць. Охоронець, до якого ми звернулися з проблемою вирішив її оригінально – поклав пельмені назад до морозильника з обіцянкою повідомити продавців. Ну, може, ще за місяць і скаже.

Косички сиру, на яких наклеєні дві наліпки з різницею кінцевого терміну придатності в місяць!

Цибуля, яка догниває безпосередньо на вітрині. Магазин, на жаль, підтверджує свою назву. Охорона й продавці, як і в попередніх магазинах, забороняють зйомку й нічого не коментують.

В жодному з трьох магазинів, охоронці яких продавці підсилали «розрулювати» проблему з покупцями з камерою не мали бодай бейджів, які б засвідчували посаду чи ім’я. Так саме, у всіх трьох торгових точках нам відмовили надати будь-які документи.

Рушаємо далі…

Коментарі