•  

Пенсійники пішли роз'яснювати чому пенсії такі малі

2640
Пенсійники пішли роз'яснювати чому пенсії такі малі

Начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Валерій Руденко дав прес-конференцію під час якої роз’яснив ситуацію в пенсійній сфері, яка склалася на початок 2015 року.

Згідно даних пенсійного фонду, в Полтавській області зареєстровано 461,5 тисячі пенсіонерів. Кількість же працюючих значно менша – 409 тисяч. В порівнянні з минулорічними показниками, кількість людей, що працюють і роблять внески до пенсійного фонду скоротилася на 17 тисяч. Кількість людей працездатного віку, які не працевлаштовані і не стоять на обліку в центрі зайнятості близько 150 тисяч. За словами Валерія Костянтиновича це може свідчити про тіньові схеми, через які пенсійний фонд недоотримає значну суму коштів.

Середня пенсія в області складає 1449 гривень у цивільних і 2427 – у військових. 70% непрацездатних громадян отримують пенсію в розмірі до 1,5 тисячі гривень. 25% - у розмірі від 1,5 тисячі до 3 тисяч гривень і 5% понад 3 тис. грн.

Самозабезпеченість пенсійного фонду у 2015 році становить 49%, на відміну від попереднього року, коли фонд фінансував себе сам на 64%. А всього декілька років назад Полтавська область не потребувала дотацій з державного бюджету для виплат пенсій.

У 2015 році фонд оплати праці в області складатиме 1 млрд. 76 мільйонів гривень, при діючій ставці збору 36,3% - 49,7% пенсійний бюджет отримає лише 372,4 млн. грн., при необхідності суми близько 758 мільйонів гривень.

Валерій Костянтинович виокремив основні чинники, які впливають на негативні зрушення у сфері пенсійного фонду:

  1. Значний спад економіки.
  2. Перехід підприємств, таких як ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», ТОВ «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат», ПАТ «Крюківський вагоннобудівний завод», ПАТ «Укртатнафта», ТОВ ХК «Кременчуцький автоскладальний завод», за рахунок яких здійснювалося наповнення місцевого бюджету, до центрального офісу.
  3. Зменшення кількості найманих працівників на 17 тисяч осіб.
  4. Тенденція до скорочення реальної заробітної плати на 3,3%.
  5. Ріст заборгованості по виплаті заробітної плати на 86%, яка становить 27,7 мільйонів гривень.
  6. Тіньові зарплати (через них пенсійний фонд недораховується близько 10 мільйонів гривень).

Одним із позитивних явищ у пенсійній сфері області, Валерій Руденко відмітив відсутність заборгованості та своєчасність виплат. Часто пенсії нараховуються авансом.

Коментарі