•  

Петицією проти амброзії: полтавці вимагають аби влада розпочала боротьбу з бур’янами

330

На сайті Полтавської міськради з’явилась петиція, якою полтавці закликають владу розпочати боротьбу з амброзією. http://petition.rada-poltava.gov.ua/petition/view?id=286

Амбро́зія — рід однорічних та багаторічних трав, що швидко розповсюджується і сильно осушує ґрунт у культурних посівах, викликаючи пригнічення посіяних рослин. Пилок амброзії викликає алергічний риніт (сінну гарячку). Амброзія полинолиста — один з найнебезпечніших видів бур'янів-алергенів. Період її цвітіння припадає на середину серпня і триває аж до жовтня місяця, має надзвичайно високу алергенну дію на організм людини.

«Від даного виду алергії по всьому світу страждає більше 70 млн. чоловік! Кожна квітка викидає в атмосферу мільярди частинок пилку, які можуть розноситися вітром на відстань до 500 км. Основні способи боротьби з бур’яном: оскільки амброзія полинолиста розмножується тільки насінням, тому слід не допускати її цвітіння. На присадибних ділянках та клумбах необхідно виривати амброзію, чим менша рослина, тим легше проводити цю процедуру. Виривання рослини з коренем є найефективнішим способом боротьби з даним бур’яном», — пише авторка петиції Ірина Добрякова.

«На земельних ділянках підприємств, установ та організацій, на територіях населених пунктів та територіях, прилеглих до присадибних ділянок громадян, найбільш розповсюдженим методом боротьби є скошування, яке повинно бути системним протягом тривалого часу. Для боротьби з амброзією, поза межами населених пунктів, можливе використання хімікатів – гербіцидів», — йдеться у тексті.

Нагадаємо, у червні КП «Декоративні культури» оголосило тендер на закупівлю 100 тисяч літрів засобу для боротьби з амброзією, вартістю у 3,5 мільйони гривень. Участь в аукціоні взяли 5 підприємств, з яких міська влада обрала найдорожчу пропозицію. Проте Антимонопольний комітет вирішив скасувати тендер через його недоцільність.

Відтак, місто провалило закупівлю бішофіту. Чи боротимуться комунальники з амброзією іншими методами — питання залишається відкритим.

Читайте також: Полтавські дитячи майданчики поступово захоплюють бур’ян та амброзія.

http://bastion.tv/news/poltavski-dityachi-majdanchiki-postupovo-zahoplyuyut-buryan-ta-ambroziya/

Коментарі