•  

Полтавці вимагають нормальних автобусів і шоферів за справедливою ціною

3850
Полтавці вимагають нормальних автобусів і шоферів за справедливою ціною

Учора, 6 травня, у Полтавському будівельному технікумі транспортного будівництва пройшли офіційні громадські слухання щодо підвищення вартості проїзду до чотирьох гривень в автобусах та до двох гривень в тролейбусах. На слуханнях були присутні автоперевізники, представники міської влади та громадськість Полтави.

Першим на слуханні виступив начальник відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку Олександр Андросов. У своїй доповіді він наводив статистичні дані, з чого громадськості стало зрозуміло, що міська влада все-таки виступає за підвищення проїзду і замість того, щоб подумати про пересічних громадян, підтримує перевізників.

«За вашими словами, перевізникам завжди не вистачає коштів на паливо, модернізацію техніки, хоча ніякої модернізації ніколи й не було у полтавському транспорті. Водії, як були нечемними, такими й залишилися, як висаджували бабусь, так і висаджують. Про стан самих транспортних засобів годі й говорити. П’ять років порушується законодавство по пільгових перевезеннях. Може хай тепер наші перевізники хоч рік поїздять по найнижчих тарифах в Україні, може тоді в якійсь мірі полтавцям повернеться те, що у них накрали», - говорить громадський діяч Ігор Головатий.

Як виявилося згодом, полтавські перевізники не такі вже й бідні, як вони бідкаються владі та громадськості. Так керівник ТОВ «Євробус Полтава» Михайло Костов заявив, що зараз він обслуговує 43% ринку перевезень, говорить про зменшення чисельності автопарку через збитки і так далі, та на запитання громадськості про те, чи закупляв він нову техніку за останній рік, Костов скромно відповів, що купив п’ять автобусів. Виникає парадокс: спочатку людина говорить про зменшення автопарку, а потім, ніби нічого не сталося, повідомляє про нові закупівлі. Дивно.

Після короткої і зрозумілої розмови з перевізниками, у громадськості з’явилися актуальні питання до міської влади, яку полтавці обрали для того, щоб вирішувати такого типу питання. Але, як ми побачили, сидіти в президії на громадських слуханнях ще не означає реально вирішувати проблеми. У деякі моменти стає просто смішно, коли начальник відділу з питань транспортних перевезень Андросов не орієнтується в елементарних питаннях. Так на прохання громадськості повідомити, який наразі пасажиропотік у місті, Андросов говорить, що у нього десь є ця інформація, але не з собою, зараз він не може відповісти. Перепрошуємо, а що ж ви тоді, пане Олександре, взагалі знаєте, коли елементарні питання породжують у вас незрозумілу гримасу на обличчі, опускання очей та знизування плечима. Ви взагалі на роботу ходите?

Інша проблема, яку повинна вирішувати влада – це контролювати полтавських перевізників. Цього немає.

«Ви для нас є місцева влада. Для цього ви там сидите, щоб вирішувати проблеми громадян, - звертається до заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Юрія Кропивки один з громадських діячів. - Можна ще зрозуміти перевізників, коли дійсно піднялася солярка, піднялися тарифи, запчастини. Але все-таки повернемося до елементарного, що стосується вас. Перше - це сервісні послуги, які надають полтавські перевізники, друге - після 8-ї вечора не можна доїхати у віддалені райони міста, третє – це стан зупинок. У Полтаві немає жодної схеми руху транспорту. Спочатку потрібно, щоб міська влада елементарно навчилася контролювати перевізників, щоб якість відповідала ціні, а потім уже варто говорити про підвищення тарифів».

Та все ж громадськість не почула ніякої відповіді від влади, а лише тільки те, що депутати самі їздять в громадському транспорті та що їх також хвилює підняття тарифів на проїзд. «Я сам часто їжджу в громадському транспорті. Для мене питання підняття проїзду дуже болюче», - запевняє заступник Мамая Кропивка. Ну що ж, може в кошмарних снах і їздите. Цікаво те, що уже після громадських слухань пана Кропивку біля входу в будівельний транспортний технікум чекав водій в новенькій автівці «Фольксваген Пассат». Мабуть заступника мера так втомили громадські слухання, що у тролейбусі їхати була не сила. Ну й справді, чого його їздити в некомфортному міському транспорті, коли можна проїхатися з вітерцем на своїй комфортабельній машині та ще й з водієм. А полтавці нехай їздять на «роздовбаних» автобусах, коли про хоча б якийсь сервіс годі й говорити, і нехай платять по чотири гривні, чиновників же життя простих смертних не стосується.

Коментарі