•  

Полтавське сміттєзвалище: екологи б’ють на сполох і готують черговий позов проти комунального підприємства

13860
Полтавське сміттєзвалище: екологи б’ють на сполох і готують черговий позов проти комунального підприємства

Державною екологічною інспекцією Центрального округу проведено перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Полтавським комунальним автотранспортним підприємством 1628.

Перевірка проводилася в період з 8 по 21 серпня. Результати перевірки були надані на запит «Останнього Бастіону», який неодноразово звертав увагу на недотримання Полтавським КАТП-1628 екологічних норм та пов’язані з підприємством корупційні скандали.

Під час здійснення перевірки представниками інспекції виявлені численні порушення вимог природоохоронного законодавства:

- відсутність дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами;

- відсутність висновку з оцінки впливу на довкілля господарської діяльності, а саме видалення твердих побутових відходів на Полтавському звалищі;

- невиконання Правил експлуатації полігонів побутових відходів, затверджених наказом Міністерства з питань ЖКГ України від 01.12.2010 №435 та Рекомендації з удосконалення експлуатації діючих полігонів та звалищ твердих побутових відходів, затверджені Наказом Міністерства будівництва, архітектури і житлово-комунального господарства України від 10.01.06 №5.

Екологи вказують на конкретні проблеми, що існують в роботі підприємства:

- виїзний дезбар’єр (заглиблена відкрита ємність), призначений для дезінфекції транспортних засобів при виїзді з території полігону ТПВ, відсутній;

- відсутня дренажна система з дренажними трубами та приймальними колодязями;

- фільтрат самоплинно витікає з тіла сміттєзвалища та потрапляє на земельну ділянку ДП «Полтавське лісове господарство».

Під час обстеження території екологами було виявлено «фільтратне озеро», яке обваловане від протікання. При цьому встановлено, що відбір проб ґрунтових вод у межах звалища ТПВ за допомогою спостережних свердловин проводиться лише 1 раз на рік при вимозі 1 раз на квартал. Із чотирьох свердловин, які згідно Робочого проекту  Реконструкція діючого міського звалища твердих побутових відходів та з послідуючим проведенням робіт щодо його рекультивації» (том 4) при натурному обстеженні виявлено лише одну.

Попри те, що на сміттєзвалищі виникають стихійні пожежі, пожежні ємності відсутні (хоч їх згідно вимог Робочого проекту має бути аж три). Суцільна огорожа по периметру сміттєзвалища відсутня; спеціальне звукове та біоакустичне обладнання не встановлено.

Слід зазначити, що майже аналогічні порушення вимог природоохоронного законодавства виявлялись представниками Інспекції і раніше, зокрема у червні 2011 року. Під час цієї перевірки було встановлені численні порушення Полтавським КАТП-1628 норм природоохоронного законодавства. З метою їх усунення Інспекцією було надано обов’язковий до виконання припис.

Ще одна, планова, перевірка Полтавського КАТП-1628 була здійснена впродовж 16 квітня – 14 травня 2013 року. Під час перевірки було встановлено невиконання КАТП-1628 вимог раніше наданого припису та низку інших порушень. З метою усунення виявлених порушень Інспекцією було знову надано обов’язковий до виконання припис із встановленими термінами виконання, в якому продубльовано вимоги попереднього припису. Інформація про виконання пунктів означеного Припису до Інспекції не надходила.

Подібна ситуація повторилася у липні 2016 року. Під час позапланової перевірки встановлено, що КАТП-1628 не визначено площу самовільно занятої земельної ділянки та не отримано документи, що свідчать право користування нею. Результати вимірів (площу земельної ділянки, яка самовільно використовується і на яку необхідно отримати документи, що свідчать право користування) не представлено до Інспекції.

У зв’язку з цим Інспекція звернулася з позовом до суду з метою тимчасово заборонити діяльність Полтавського КАТП-1628 в частині використання Полтавського міського звалища. Одначе рішенням Полтавського окружного адміністративного суду Інспекції було відмовлено в задоволенні позовних вимог.

Наразі співробітники інспекції готують черговий позов до суду, ставлячи собі за мету змусити комунальне підприємство таки звернути увагу на природоохоронні норми.

Схоже

Наживаються «Онур», ДБР, прокурори та судді, розплачуватимуться наші онуки та ...

Дерибан на крові: як грантожери порозумілися з корупціонерами

32-річний заступник начальника Служби автодоріг Полтавщини розжився на 2 квартири ...

​Пирятинська влада каратиме за самочинне спалення листя

Під Полтавою пройшов перший екофестиваль «Яблуневий сад» (відео)

Коментарі