•  

Полтавський Господарський суд постановив стягнути 3,63 млн грн із білицького свинокомплексу за шкоду екології

1980
Полтавський Господарський суд постановив стягнути 3,63 млн грн із білицького свинокомплексу за шкоду екології

Людмила Стельмах (Кучеренко) для «Останнього Бастіону»

7 лютого Господарський суд Полтавської області постановив стягнути в доход бюджету з ТОВ «Сільські традиції» 3,63 млн грн збитків та понад 54 тис. грн. судового збору, сплаченого ДЕІ при поданні позову.

Нагадаю, розглядався позов Державної екологічної інспекції у Полтавській області (ДЕІ) до ТОВ «Сільські традиції» (свинокомплекс у смт. Білики) про стягнення 3,63 млн. грн. за забруднення 2,7 га земель запасу Білицької селищної ради неочищеними продуктами життєдіяльності свиней.

Такий факт виявили жителі Біликів наприкінці серпня минулого року, склали акт разом з адміністрацією селищної ради й зафільмували. На диску, який долучено до матеріалів судової справи, добре видно, як бринить від напруги товстий гнучкий шланг, під’єднаний до закопаних в землю металевих труб, що тягнуться до очисних споруд свинокомплексу, а далі зору відкриваються кілька смердючих рукотворних озер 100 х 30 метрів завглибшки 2-3 метри.

Тобто, бізнесмени, не питаючи дозволу органу місцевого самоврядування, вилили на його землю десятки тисяч тонн фекалій. Після того, як скандал набрав обертів, на них приїздив «помилуватися» і голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Позаяк у свинячих фекаліях понад сорок шкідливих речовин, на цих землях не можна буде вирощувати сільгосппродукцію кілька, а може, й десятки років. Отрута просочилася глибоко в ґрунт, у ґрунтові води. У ставку за 200 метрів нижче виздихали всі раки.

«Та то не наше лайно!» – намагався переконати суддю Дмитро Буряк. А присутнім було дуже соромно за молодого юриста, який вдавав із себе дурника, адже в радіусі ста кілометрів немає інших свинокомплексів. Ну не привозили ж каністрами свинячу жижу за три кілометри селяни зі своїх приватних господарств!

Зате свинарі подали до Октярського райсуду Полтави позов про стягнення 11 мільйонів гривень за нібито завдані підприємству збитки з 11 громадських активістів, які восени 2016 року брали участь у пікетуванні свинокомплексу. 

Коментарі