•  

Понад 200 атовців отримали земельні ділянки в Полтавському районі

2970
Понад 200 атовців отримали земельні ділянки в Полтавському районі

Більше 200 учасників війни на Сході України зібралися сьогодні в Полтавській обласній раді, щоб отримати документи на право власності земельними ділянками. Вони розташовані на території с. Кротенки Полтавського району.

Посадовці зазначили, що виділення земельних ділянок учасникам війни здійснили в рекордно короткі терміни. Це вдалося завдяки злагодженій роботі Вадима Чувпила на чолі Полтавського Держгеокадастру, Валерія Довженка, керівника Центру допомоги учасникам АТО Полтавської області.

– Ви мої побратими, посестри. Тут багато людей із різних прошарків. Зараз в урочистій атмосфері ви будете отримувати документи на розробку проекту землеустрою, – Довженко

Землю учасникам війни на Сході України передав полтавський фахівеь із енергетики та екологічних питань Геннадій Сікалов та Віктор Якович Манжос, у минулому начальник ІІ відділу Полтавського обласного військкомату.

–Не розумію слова АТО. Є війна. Між словами та діями пройшло небагато часу. Уперше бачу таку організацію процесу, що слова людини, яка пообіцяла, та дії виконавців не розбіглися в часі, – Сікалов.

БІЛЬШЕ: Так зване АТО кривавіше за Афганістан

Загалом дозвільні документи на земельні ділянки отримали 239 чоловік. 124 сьогодні під час урочистого заходу, решта – найближчим часом, прокоментував Вадим Чувпило, голова полтавського Держгеокадастру.

–У Конституції чітко зазначено, що земля – національне багатство. Не було б цього заходу, якби не було громадян, які віддають свої земельні ділянки, щоб ми могли надати їх учасникам АТО. Це один із найблагородніших учинків, який може вчинити особа власник землі, – Чувпило.

Зазначимо, що відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надаються, серед інших, такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва. Така процедура має здійснюватися за рахунок земель державної власності. Виділення земельних ділянок 239 атовцям із відчуженої приватної власності наразі є найбільшою передачею. 

Коментарі