•  

«Просвіта» збирала гроші на вже відкритий пам’ятник Мазепі

4950
«Просвіта» збирала гроші на вже відкритий пам’ятник Мазепі

Полтавському товариству «Просвіта» не вистачило 1 млн. 784 тис. 369 грн. для встановлення пам’ятника українському гетьманові Івану Мазепі в Полтаві. Сьогодні на урочистому відкритті пам’ятника в присутності Президента Петра Порошенка товариство продовжило збір коштів на вже встановлений монумент.

«Просвітяни» пропонували всім охочим придбати друковану продукцію – книжки, календарі з зображенням Мазепи тощо. Свої товари та скриньку для грошей розмістили неподалік пам’ятника. На скриньці повідомлялося, що кошти підуть на статутну діяльність «Просвіти», оплату необхідної документації на пам’ятник і завершення опоряджувальних робіт.

– Багато (коштів – ред.) не вистачило. Сьогодні відкриваєм пам’ятник. Далі ідуть опоряджувальні роботи. Тобто площа, видно, що вона не вся зроблена. По проектам є дерева, які треба прибрать. Одне дерево у нього (пам’ятника Мазепи – ред.) висить на голові. Ще не проведена електрика для підсвітки пам’ятника. Нема камер спостереження. Не оформлені до кінця документи. Земля виділена, але до кінця не оформлена. Дуже багато роботи, – коментує Іван Минак, один із збирачів коштів.

БІЛЬШЕ:  Збирач коштів на пам’ятник Мазепі «просвітив», де загубилися сотні тисяч

«Просвітяни» зазначили, що не мають завдання зібрати конкретної суми для виконання поставлених робіт.

– Ми скільки зберемо, у нас, як і раніше, завдання такого великого нема, зібрати максимально великі кошти,Минак.

Нагадаємо, гроші на пам’ятник Івану Мазепі в Полтаві почали збирати в 2006 році. Микола Кульчинський, голова Полтавського обласного об'єднання «Просвіта», ініціатор встановлення пам’ятника, відзвітувався за витрачені кошти. Так загальна вартість проекту склала 1 млн. 784 тис. 369 грн. Після публічного звіту виникло непорозуміння з фінансами. Виявилося, що за 10 років збирання грошей, загубилися значні суми коштів.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: Збирач коштів на пам’ятник Мазепі не на того повісив зниклі гроші

Коментарі