•  

Сьогодні Полтава попрощається зі своїм героєм

7480
Сьогодні Полтава попрощається зі своїм героєм

В Дніпропетровську вдалося ідентифікувати тіла двадцяти двох загиблих солдат, які до цього часу лишалися невідомими. Це військовослужбовці та бійці добровольчих батальйонів з шести областей України. Серед них є і боєць з Полтави.

Більшість з них загинули під Іловайськом та Савур-Могилою. Тіла одинадцятьох загиблих залишалися у моргах Дніпропетровської області, а 9 були захороненні, як невпізнані солдати. Серед тих героїв, особу яких вдалося встановити п’ятьох перепоховали на Батьківщині, ще чотирьох доправлять у рідні міста найближчим часом.

Як стало відомо, завдяки аналізам ДНК вдалося ідентифікувати тіло 36-річного Олександра Мочалова, полтавця, бійця батальйону «Донбас», який зник під Іловайськом. Батьки героя протягом тривалого часу розшукували сина, проте знайти його вдалося лише після втручання міністра МВС України Арсена Авакова.

Олександр загинув від снайперської кулі в Іловайську, а вже після смерті, внаслідок вибуху, його тіло постраждало та було дуже понівечене, що й не дало змоги відразу ідентифікувати його. Поховали мужнього полтавця в середині жовтня на меморіалі у Дніпропетровську.

Олександр був надзвичайно мужнім і сміливим, він потрапив в Іловайський котел, коли сепаратисти повністю оточили місто. Поїхав він туди свідомо визволяти побратимів, знаючи, що може загинути. Незважаючи на те, що всі відмовляли його від поїздки туди, Олександр відповів, що водія ж то не має, хто поведе машину на підкріплення? Я поїду!

Олександр був єдиним сином в родині військового. У нього залишилась одинадцятирічна донька.

Панахида по герою відбудеться сьогодні в Свято-Успенському соборі. Питання перепоховання Олександра Мочалова на Батьківщині на даний момент ще вирішується. Вічна пам’ять відважному захиснику Вітчизни. 

Коментарі