•  

У Кременчуці онкохворі змушені купувати препарати для хіміотерапії за свої кошти

660
У Кременчуці онкохворі змушені купувати препарати для хіміотерапії за свої кошти

Онкохворі змушені купувати препарати для хіміотерапії за свій рахунок. У Кременчуцькому онкодиспансері їх немає вже кілька місяців. За інформацією начальника управління охорони здоров'я Максима Середи, на початку 2014 року хворих раком частково забезпечували медикаментами - препаратами для хіміотерапії першого ряду (тобто базовими препаратами). Що стосується препаратів другого і третього ряду (специфічних, які призначаються індивідуально), то їх не було спочатку.

Але в жовтні-листопаді скінчилися і базові препарати. Причин дві. По-перше, МОЗ у 2014 році провалив держзакупівлі за програмою боротьби з онкозахворюваннями. По-друге, онкодиспансер - установа обласного підпорядкування. І саме розподіл на рівні області був несправедливим. Так, в цілому на Полтавщині близько 4 тисяч дорослих онкохворих, половина з них - у Кременчуці. У той же час на онкопрепарати для Кременчука пішло приблизно 1/8 частина всіх коштів області.

Очікувалося, що Полтавський обласний онкодиспансер в кінці року докупить препарати для хіміотерапії (частина закупівель йде на місцях) на загальну суму 4 млн. грн., з них на 1 млн. грн. передасть Кременчуку - була досягнута домовленість про більш справедливий розподіл. Проте у результаті область закупила препарати не на 4 млн. грн., а на суму близько 300 тис. грн., з них Кременчуку не дісталося нічого, розповів Максим Середа.

З досвіду минулих років, нових тендерних закупівель за кошти Держбюджету-2015 слід очікувати не раніше квітня.

Коментарі