•  

У Полтаві вибухнув скандал з приводу призначення командира батальйону «Полтавщина»

11170
У Полтаві вибухнув скандал з приводу призначення командира батальйону «Полтавщина»

Сьогодні група громадських активістів Полтави пікетувала Управління МВС України в Полтавській області. Люди обурені призначенням міністром МВС Арсеном Аваковим на посаду командира батальйону «Полтавщина» Іллі Киви.

Донедавна ім’я це мало кому що говорило у Полтаві. Його знали в нашому місті хіба що… любителі доміно, адже Кива є президентом Всеукраїнської федерації доміно і віце-президентом Міжнародної федерації з цього ж виду спорту. Тож у Полтаві він «засвітився» проведенням кількох турнірів. 

Однак після революційних подій у Києві ім’я Киви почало постійно мелькати у подіях на Полтавщині, пов’язаних з «Правим сектором», адже він є керівником обласного осередку цієї організації. А 26 березня його навіть заарештовували при пікетуванні обласного управління внутрішніх справ.

І ось – таке призначення!

« До нас звернулася ціла група людей, які обурені цим призначенням, – каже голова спілки «Полтавська громада» Віра Маслак. – А один чоловік навіть надав документи, у яких є діагноз Киви. Я, звісно, не буду розголошувати його, але з таким діагнозом не можна носити зброю, керувати людьми. Можливо, міністра Авакова хтось дезінформував, увів в оману, але він зробив дуже велику помилку цим призначенням. Фактично принизивши таким чином і бійців цього батальйону і всю полтавську міліцію. Ми давно боремося за чистоту її рядів, але подібні рішення перекреслюють усі наші зусилля».

До речі, цікаво, що досі сам Кива жодного стосунку до роботи в правоохоронних органах не мав, а про себе на сторінці «ВКонтекте» повідомляє лише, що є «випускником Національного університету «Юридична академія ім. Ярослава Мудрого».

Протестувальники зустрілися з начальником УМВС в Полтавській області Іваном Корсуном. Однак той намагався уникати оцінок щодо такого дивного кадрового рішення, повідомивши лише , що Киву призначено з випробувальним строком на 1 рік. Полковник більше говорив про «загальні питання», які мають вирішувати бійці батальйону:

«Ідеологія бійців батальйону «Полтавщина» -- їхати на Схід і воювати за Україну! Після того, як Кива пройде стажування, він буквально 15-16 вересня теж відправиться туди ж. Там усе й побачимо…»

До речі, Корсун повідомив, що усі, хто вступає до батальйону проходять обов’язкове обстеження військово-лікарської комісії. Подивимося…

Запитували полковника міліції і таке: «Чи не думає він, що саме через такі призначення іде формування «армії Коломойського»? Однак Корсун ухилився від відповіді, зауваживши, що він не хоче «лізти в політику».

Разом з тим громадськість наполягала, аби начальник УМВС запросив Іллю Киву на засідання круглого столу, який відбудеться завтра в приміщенні управління. Адже ряд питань люди хотіли б поставити новоспеченому командиру особисто, та чи вдасться це – наразі невідомо.

І ще один цікавий факт про Киву.

На повторних виборах народних депутатів України 15 грудня 2013 року він балотувався кандидатом народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 223 м. Києва. Тоді ж була офіційно «озвучена» і його біографія : «Кива Ілля Володимирович народився 2 червня 1977 року в місті Полтаві, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, пенсіонер, безпартійний, проживає в місті Києві, судимість відсутня, самовисування».

До речі, 223-й округ був одним із найскандальніших на тлі всієї України, а переміг тут колишній голова Шевченківської райради Києва Віктор Пилипишин.

Віталій ДОМНЕНКО

Коментарі