•  

Українці отримують найнижчу заробітну платню в Європі

4180
Українці отримують найнижчу заробітну платню в Європі

В той час, коли європейці виходь на страйки, вимагаючи зменшити кількість робочих годин або внести до соціального пакету оплату мобільного телефону чи занять у фітнес-залі, українці працюють за найнижчі зарплати у Європі. Ще в минулому році місце «аутсайдера» займала Молдова, то сьогодні його посіла Україна.

У Державній службі статистики України повідомляють, що середня заробітна плата українця становить 3400 гривень. При тому, що найманий робітник в середньому отримує 1300-1500 грн. Порівнюючи з європейськими країнами, українець за одну годину праці отримує 2 – 2,5 долара, німець отримує 40 євро, а житель Скандинавії – 80 євро. Частка заробітної плати в собівартості української продукції нині становить у середньому 8—11 %, а європейської — 40—50 %.

Враховуючи такі невтішні дані, варто зазначити, що за останні місяці 2014 року реальна заробітна платня українця зменшилась на 12,7%. Найвищі зарплати, традиційно, в столиці України, в середньому – 5327 гривень. Найнижча в Закарпатській області – близько 2850 грн.

За минулорічним рейтингом заробітних плат, складеним ООН, серед 72 країн світу, Україна посіла 56 місце. У світі найбільше отримують працівники Люксембургу, Норвегії, Австрії та США, найменше у Таджикистані та Пакистані. А от у Європі Україна тримає «лідерство», як країна з найнижчим рівнем заробітної плати. 

Коментарі